3/2022

Cenové srovnávání fosilních a alternativních paliv

| zdroj: MPO0

fuel-6999637_640
zdroj: pixabay

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo informace pro provozovatele čerpacích a dobíjecích stanic - tabulku pro uveřejnění cenového srovnávání a jeho metodiku.

V souladu s § 5 odst. 8 zákona č. 311/2006 Sb., zákon o pohonných hmotách a čerpacích stanicích pohonných hmot a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pohonných hmotách), je provozovatel veřejně přístupné čerpací stanice, z níž je prodáván motorový benzin a motorová nafta a současně alternativní palivo, povinen zveřejnit na této čerpací stanici viditelně a čitelně porovnání cen pohonných hmot zveřejňované Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Tabulka, kterou mají provozovatelé zveřejnit vždy do 15. dubna běžného roku a vždy do 15. října běžného roku za uplynulé pololetí, je k dispozici v příloze nazvané „Tabulka porovnání cen pohonných hmot“. Podrobnější vysvětlení k dané povinnosti je uvedeno v další příloze uvedené pod názvem „Metodika ke zveřejňování tabulky porovnání cen pohonných hmot“.

Přestože podle zákona o pohonných hmotách povinnost zveřejnit tuto tabulku mají jen provozovatelé veřejně přístupné stanice, z které je prodáván benzín a motorová nafta a současně i alternativní palivo (viz „Metodika ke zveřejňování tabulky porovnání cen pohonných hmot“), doporučujeme zveřejnit uvedenou tabulku na všech čerpacích stanicích. Důvodem je skutečnost, že uvedená tabulka má sloužit kupujícím všech pohonných hmot, aby si udělali adekvátní představu o ekonomické výhodnosti vozidel v dané třídě s různými typy pohonných hmot.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur