1/2024

Časopis Priorita v lednu: Kotlíkové dotace, eko-auta pro obce či ochrana ozonové vrstvy

| autor: SFŽP ČR0

Časopis Priorita v lednu: Kotlíkové dotace, eko-auta pro obce či ochrana ozonové vrstvy

Třetí vlna kotlíkových dotací může i do vašeho domu přinést úspornější a ekologičtější zdroj tepla. Vše podstatné osvětluje v rozhovoru ministr životního prostředí Richard Brabec.

Na omezení kouře a za čistším vzduchem míří i další dotační výzvy. Obce a jejich organizace získají zajímavou podporu na nákup vozidel na alternativní pohon a v ulicích tak ubude čoudících výfuků.

A ochrana plynného obalu do třetice, i když je to spíše ochrana nás lidí. Peníze z Národního programu Životní prostředí dostanou projekty, které přispívají k udržení životně důležité ozonové vrstvy.

V lednovém vydání se věnujeme kvalitě vzduchu, a to nejen v České republice, proto si můžete přečíst, jak nedobře jsou na tom obyvatelé Ulánbátaru, nebo že i starost o půdu může přinést čistší ovzduší.

Dále přinášíme zprávu, jak se vyvíjí „spouštění“ Norských fondů v aktuálním programovém období. Peníze ze Skandinávie půjdou do ochrany českého životního prostředí a první dotační výzvy by se mohly spustit už v polovině letošního roku.

A jako vždy u nás najdete galerii realizovaných projektů s dotační pomocí, jednomu z nich se věnujeme podrobněji v rubrice Úspěšný projekt.

Rádi bychom vás upozornili i na nově zřízené webové stránky našeho časopisu. Na www.priorita.cz najdete aktuální zprávy, rovněž se zde můžete přihlásit k odběru papírového vydání časopisu.

PRIORITA 1/2019

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA