1/2024

Budoucnost energetiky. Ministryně Nováková vystoupila na mezinárodním fóru

| autor: MPO ČR0

Budoucnost energetiky. Ministryně Nováková vystoupila na mezinárodním fóru

Ministryně představila energetickou politiku České republiky. „Na konci ledna jsme odeslali EU návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky. Teď nás čeká dialog s Evropskou komisí a do konce letošního roku bude dokument finalizován,“ uvedla ministryně Nováková.

S vyhodnocením Státní energetické koncepce začneme, i s přihlédnutím k výsledkům vyjednávání a finalizace vnitrostátního plánu, už během letošního roku. Na základě vyhodnocení rozhodneme o případné aktualizaci platné Státní energetické koncepce,“ dodala.

Ministryně zmínila i aktuální úkoly, které před MPO stojí. Probíhají novelizace energetického zákona, zákona o podporovaných zdrojích energie a zákona o hospodaření energií, jsou v různých fázích legislativního procesu.

Další zásadní oblastí změn je posílení ochrany zákazníků před tzv. energetickými šmejdy. Jedná se např. o omezení doby trvání smlouvy na dobu určitou (36 měsíců) a tím o podporu zákazníkova práva na svobodnou volbu a změnu dodavatele energie.

Dále jde o návrh možnosti zákazníka vypovědět smlouvu na dobu určitou s automatickým prodloužením závazku, a to kdykoliv do patnáctého dne před uplynutím sjednané doby,“ dodala ministryně.

Na Mezinárodním energetickém fóru se setkávají regulátoři a zástupci podnikatelů v energetice střední a východní Evropy. Letošním tématem byla vize energetického trhu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA