2/2023

Brexit - situace nejistá

| autor: Pavel Mohrmann0

Brexit - situace nejistá

Volby ale ukázaly, že to byl krok k horšímu. Konzervativci oslabili a mandát pro vyjednávání s EU se rozptýlil mnohem více, než v době před volbami.

Velká Británie ale patří mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu a proto je důležité, jak budou vyjednávání probíhat.

Velká Británie je pro české exportéry čtvrtou největší vývozní destinací. Zachování volného obchodu s ní je pro naše firmy prioritou. Věříme, že nová britská vláda, ať už většinová nebo menšinová, ať levicová nebo pravicová, se zasadí, aby bruselské vyjednávání o podmínkách vystoupení Velké Británie z EU pokračovala v přátelském duchu a konstruktivní atmosféře. Chaotická politika by přinesla značné škody na obou stranách. Vyjednavači se musí vyvarovat jakékoli dvojznačnosti výkladů ve vztahu k volnému obchodu a snažit se, aby proces proběhl plynule. Přístup na společný evropský trh by se měl opírat o vyvážený poměr mezi právy a povinnostmi mezi Británií a zeměmi EU,“ komentuje Lukáš Martin, ředitel Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP