Reklama

23. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

AVE podporuje návrh Zákona o odpadech ve všech 3 hlavních bodech

"Jsme pro zásadní navýšení poplatků, 6,5 MJ/kg v sušině a biologickou stabilitu odpadu," zaznělo na konferenci TEP.KO loni na podzim.

I přes to, že AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. je jedním z největších členů a tudíž i přispěvatelů České asociace odpadového hospodářství, názorový rozdíl je téměř 180 stupňů.

Zatímco ČAOH dlouhodobě hází nově vznikající legislativě doslova klacky pod nohy, AVE možná až překvapivě s navrhovanou legislativou velmi souhlasí. Jak se hosté TEP.KO dověděli, je AVE zastáncem především přímého energetického využití KO, ale ani výrobě paliv se nebrání.

"Evropská konfederace zařízení pro energetické využití odpadu CEWEP počítá s tím, že se bude recyklovat 60 % odpadu. To, co nebude již možné využít, bude muset být energeticky využito. Podle konfederace nám chybí přes 15 milionů tun kapacity v ZEVO," řekl Daniel Bubenko z AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. a pokračoval: "Plně podporujeme návrh Zákona o odpadech přesně v těch třech pilířích, na kterých je postaven.

To jest politika poplatků - zásadní navýšení poplatků a narovnání této politiky, protože ať děláte, co děláte, nikdy nemůžete konkurovat skládce, protože to je díra v zemi, kde končí odpad. Co se týká výhřevnosti na úrovni 6,5 MJ/kg v sušině a biologická stabilita."


Dále řekl, že AVE CZ nečeká se složenýma rukama na schválení nové legislativy. AVE se aktuálně zabývá výzkumem výroby tuhých alternativních paliv. V této oblasti má k dispozici přes půl milionu tun materiálu vhodného k výrobě TAP.

 K tomu je potřeba mít zajištěnou koncovku a to tak, aby tato činnost měla ekonomický smysl. V tomto směru spolupracuje AVE CZ s nejmenovanou teplárnou a v roce 2017 jsou naplánovány spalovací ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372