2/2023

Aktualizace statutu Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů

| autor: MPO ČR0

Aktualizace statutu Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů

V novém statutu je obsažena řada změn. Ve snaze aby činnost Stálého výboru a vládního zmocněnce nezpůsobovala dvojkolejnost ve standardní práci MPO, dochází navrženými změnami ke zpřehlednění Statutu a zároveň k zvýšení efektivnosti práce Stálého výboru.

Ve smyslu uvedeného usnesení vlády je nově v čele Stálého výboru předseda vlády ČR, místopředsedy pak ministryně průmyslu a obchodu a vládní zmocněnec pro jadernou energetiku.

Těmito změnami ve Statutu se přechází k orientaci na prioritní úkol zajištění podmínek pro rozvoj společnosti a českého hospodářství. Tím je stabilní a cenově dostupná dodávka elektrické energie z neemisních zdrojů, v tomto případě z nových jaderných zdrojů v lokalitách Dukovany a Temelín.

Přitom jsou Statut a práce Stálého výboru vedle odborné náplně rozšířeny i o potřebné široké politické zastoupení. Nově jsou členy Stálého výboru dotčení ministři, zástupci všech opozičních stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, tedy i zástupce české pirátské strany, a předseda představenstva společnosti ČEZ.

S představiteli opozice povede vláda ČR ve Stálém výboru konstruktivní diskuzi, neboť výstavba nových jaderných zdrojů není záležitostí jednoho volebního období. Zástupci stran tedy budou přímo u zdrojů informací v této věci a bude moci efektivně reagovat na projednávaná témata.

Přílohy ke stažení

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP