Reklama

Následující text se zaměřuje na výběr relevantních dotačních výzev pro podnikatele s důrazem na témata týkající se ekologie či životního prostředí obecně. Jsou zde však zároveň představeny dotace mířící na upgrade podniků či na spolupráci podniků s výzkumem.


Přistání Apolla 11 na měsíci před padesáti lety znamenalo završení úsilí vědců a inženýrů při řešení až 10 tisíc nových výzev v letech 1961-1969.


V roce 2019 velkoobchodní ceny krystalických křemíkových fotovoltaických panelů zůstávají téměř na stejné úrovni.


Také druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu 2019, se bude pyšnit národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek. 


Vláda se začíná zabývat odpadovou legislativou. Bude se zabývat složitými aspekty, které mají dle návrhu vést k opatrnému odklonu odpadu ze skládek. Tam dole, daleko pod úrovní vlády, v marasmu každodenní reality obcí bude všechno úplně jinak.


Atomizace nebo také roztříštěnost vlastníků a provozovatelů vodohospodářské infrastruktury je jedním z významných problémů současného vodohospodářství. Někteří označují za hlavního viníka atomizace poskytování dotací malým subjektům. Tak jednoznačné to však není.


Jak již bylo uvedeno v předchozích příspěvcích, dominovali na K 2019 vystavovatelé strojů a zařízení pro zpracování plastů a kaučuků. Zatímco hlavní zaměření předchozího veletrhu K 2013 bylo na Průmysl 4.0, letošní zaměření se týkalo digitalizace a oběhové ekonomiky.


V minulém týdnu město Vsetín odmítlo, aby navrhované Zařízení na energetické využívání odpadu (ZEVO) bylo postaveno v místě současné plynové kotelny. Vyjádření zúčastněných stran k celé záležitosti vám nyní přinášíme.


Před více než 20 lety stály obce v Dolním Rakousku před problémem. Třídění bylo v plenkách, nevědělo se kam s odpadem, a vyvstal požadavek začít dělat odpadové hospodářství skutečně efektivně. Jak si s tím Dolnorakouské obce poradily?


Nenechte si ujít stručný kurz shrnující povinnosti dodavatelského řetězce podle nařízení o detergentech (ES 648/2004).


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372