Reklama

12. 8. 2019  |  Zpravodajství  |  Autor: Petr Jarolímek

Téměř 60 chemických výrobců se zavazuje přehodnotit bezpečnostní údaje ve svých registračních dokumentacích k nařízení REACH

59 společností se v červnu 2019 přihlásilo k akčnímu plánu Cefic k přehodnocení svých údajů o chemické bezpečnosti po zahájení dobrovolné celoevropské iniciativy týkající se registračních dokumentací k nařízení REACH.

„Spolupracujeme s naším členstvem, aby se více společností připojilo k akčnímu plánu a těžilo ze spolupráce s Evropskou agenturou pro chemické látky (ECHA) tak, abychom všechny údaje o registraci chemických látek uvedli do souladu s nejnovějšími pokyny,“ uvedla Sylvie Lemoine, výkonná ředitelka Ceficu pro produktový dozor.

„Jako další krok zahájíme společně s agenturou ECHA pilotní projekt, jehož cílem je přezkoumat a vylepšit vybrané dokumentace od malé skupiny společností, které se dobrovolně zúčastnily. 

Účelem tohoto pilotního projektu je mimo jiné vývoj případových studií a osvědčených postupů pro použití alternativních metod testování chemických látek, aby se pokud možno zabránilo pokusům na ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372