Reklama

18. 7. 2019  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann, zdroj EFG Educa

Výhody energetického využití odpadů budou znát žáci základních a středních škol

Během června navštívili zástupci Energy financial group (EFG) celkem tři základní a jednu střední školu, kde o problematice nakládání s odpady a jejich využití v energetice diskutovali s více jak 400 žáky.

EFG v rámci svého nového projektu EFG Educa vzdělává žáky základních a středních škol v oblasti energetického využití odpadů. Tento vzdělávací projekt si klade za cíl šířit osvětu v oblasti nakládání s odpady a jejich využívání nejen v energetice. 

Program dvouhodinové interaktivní přednášky je sestaven tak, aby žáky základních a středních škol informoval o současné legislativě, produkci a problematice odpadového hospodářství i o vlivu odpadů na přírodu a lidský život. V neposlední řadě zástupci EFG s dětmi debatují o důležitosti třídění odpadů a o jejich využití v energetice či dopravním průmyslu.

Zodpovědnost vůči přírodě a naší planetě je hlavní motto a filozofie naší společnosti. Je ale důležité, abychom se jí všichni učili ať už od útlého věku, nebo v dospělosti. Proto jsme se rozhodli pro vytvoření projektu EFG Educa. Skrze něj chceme šířit osvětu o ochraně životního prostředí a nakládání s odpady již mezi těmi nejmladšími. Protože abychom v tomto směru něčeho docílili, musíme začít u sebe,“ říká ke vzdělávacímu projektu EFG Educa Ivo Skřenek, předseda představenstva EFG.

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372