Reklama

10. 7. 2019  |  Zpravodajství  |  Autor: Petr Jarolímek

Spuštěna platforma BatteRIes Europe, opora výzkumu a inovací Evropské aliance pro baterie

Místopředseda Komise pro energetickou unii Maroš Šefčovič 25. 6. 2019 v Bruselu spustil platformu BatteRIes Europe. Je to platforma pro výzkum a inovace, která sdružuje veřejné a soukromé subjekty v celém hodnotovém řetězci výroby baterií.

Jak bylo zdůrazněno ve strategickém akčním plánu pro baterie, výzkum v této oblasti je třeba koordinovat, od surovin až po aspekty recyklace. Velmi důležitá je také integrace stacionárních baterií a integrace e-mobility, včetně síťových služeb pro vozidla.

Z hlediska Evropské komise mají baterie hrát v automobilovém sektoru klíčovou roli a budou také poskytovat síti potřebnou flexibitu, a to prostřednictvím nově přijaté Směrnice o návrhu trhu s elektřinou.

BatteRIes Europe bude fórem pro stanovení strategického programu výzkumu a inovací v celém hodnotovém řetězci a důležitou platformu pro spolupráci v oblasti výzkumu a inovací v oblasti baterií. 

Nebude to nástroj financování, ale spojí různé režimy financování, jako je Horizont 2020 a jeho nástupce Horizon Europe, financované z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372