Reklama

22. 5. 2019  |  Publicistika  |  Autor: Hana Tomášková, Komunální ekologie

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Veškerý odpad vzniklý na palubě linky QF739 létající ze Sydney do Adelaide, týmu „Green Team“ společnosti Qantas, bude likvidován pomocí kompostu, opětovného použití nebo recyklace.

Andrew David, generální ředitel Qantas Domestic, uvedl, že zkušební let na počátku května byl důležitým milníkem pro snižování odpadu v letecké dopravě. „Při přepravě více než 50 milionů lidí ročně vyprodukují Qantas a Jetstar v současné době takové množství odpadků, které odpovídá 80 plně naloženým letadlům Boeing 747 jumbo jet,“ řekl Andrew David.

Ve snaze odstranit do konce roku 2020 sto milionů plastových předmětů na jedno použití, nahradí Qantas a Jetstar 45 milionů plastových kelímků, 30 milionů souprav na příbory, 21 milionů šálků kávy a 4 miliony krytů opěrek hlavy.

Chceme poskytnout zákazníkům stejnou úroveň služeb jako doposud, ale bez množství odpadu, který s sebou pobyt na palubě přináší,“ vysvětluje David. Během letu na trase Sydney - Adelaide se obvykle vyprodukuje zhruba 34 kilogramů odpadu, což znamená 150 tun odpadu ročně.

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372