Reklama

6. 5. 2019  |  Zpravodajství  |  Autor: Petr Jarolímek

Bude těžký průmysl v Evropě v roce 2050 uhlíkově neutrální?

V rámci intenzivní debaty o tom, jak překonat mezeru mezi současnou politikou v oblasti klimatu a cílem Pařížské dohody dosáhnout v polovině století nulových emisí, má těžký průmysl EU ústřední postavení.

Dosažení uvedeného cíle se nyní snaží podpořit nová obsáhlá zpráva o uhlíkové neutralitě těžkého průmyslu EU k roku 2050 s názvem „Industrial Transformation 2050. Pathways to Net-Zero Emissions from EU Heavy Industry”.

Zpráva je součástí projektu Průmyslová transformace 2050, který iniciovala European Climate Foundation ve spolupráci s Cambridge Institute for Sustainability Leadership, Children's Investment Fund Foundation, Climate-KIC, Energy Transitions Commission, RE:Source a SITRA.

Projekt Průmyslová transformace 2050 usiluje o spolupráci s průmyslem a dalšími zúčastněnými stranami, aby se s výhledem do roku 2050 podařilo stanovit způsoby a politické možnosti pro uhlíkově neutrální těžký průmysl v EU a dosáhnout tak cílů Pařížské úmluvy při současném zachování konkurenceschopnosti průmyslu a celkového hospodářského rozvoje a výkonnosti EU.

Studie je dostupná ZDE.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372