Reklama

21. 3. 2019  |  Publicistika  |  Autor: článek Joshe Gabbatisse přeložil Petr Jarolímek

Anglie by mohla být do 25 let zcela bez vody, varuje šéf tamější agentury pro životní prostředí

Potřebujeme, aby plýtvání vodou bylo stejně společensky nepřijatelné jako foukání kouře do tváře dítěte nebo házení plastových sáčků do moře, říká sir James Bevan.

Anglie čelí „existenciální hrozbě“, protože se zdá, že během pouhých 25 let bude mít nedostatek vody, před čímž varoval šéf agentury pro životní prostředí. Kombinace změny klimatu a růstu populace tlačí zemi k tomu, co James Bevan označil podle deníku Independent jako „čelisti smrti“.

Pokud nebudou v tuto chvíli přijata naléhavá opatření, nebude dostatek vody pro zabezpečení základních potřeb obyvatel. Globální oteplování je velkým problémem, který přináší do Spojeného království teplejší a sušší léta, jako tomu bylo v minulém roce. Podle Bevana to vodárenské společnosti označily za největší hrozbu pro své odvětví.

Navíc je zde problém rychle rostoucí populace, která by podle očekávání měla v polovině století vzrůst ze 67 milionů na 75 milionů. Můžeme předvídat tento okamžik a je ještě čas se tomu vyhnout. Ale musíme změnit naše postoje k plýtvání vodou,“ řekl Bevan.

Šéf agentury pro životní prostředí chce zveřejnit svou zprávu při projevu na konferenci Waterwise v Londýně. Kromě výrazných zásahů vlády, vodohospodářských společností a regulačních orgánů je podle něj třeba, aby se i veřejnost zapojila do řešení této rostoucí ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372