Reklama

20. 1. 2019  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Voda: Nová legislativa je nepropracovaná a nesystematická

Zákon číslo 113/2018 Sb. poté, co nabyl účinnosti, vzbudil v oboru vodárenství negativní ohlasy. Nová legislativa mimo jiné nařizuje provozovatelům odlehčovacích komor na čistírnách odpadních vod nové platné vodopravní povolení pro vypouštění odpadních vod do vod povrchových.

Zajímalo nás, jak zákon ovlivní činnost v praxi, proto jsme se zeptali generálního ředitele Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava, a.s. Anatola Pšeničky:

Co bude pro provozovatele tato legislativní změna znamenat, proč byla zavedena a zda je vůbec nutná?

Novela vzbudila ve vodárenském prostředí řadu negativních reakcí především z hlediska své ne/systematičnosti a ne/propracovanosti s ohledem na provozní praxi v čistírenských provozech. Navíc jsou všechny požadavky vzneseny bez časové rezervy na jejich realizaci.

Reflektujeme zároveň snahu ministerstva sporné body vysvětlovat a zpřesňovat, aby byly uchopitelné jak pro provozovatele, tak příslušné vodoprávní úřady.


V zásadě se z našeho pohledu jedná o další nástroj, jak monitorovat objem dešťových vod, které nejsou za mimořádných situací zpoplatněny, a následně je zpoplatnit, jak co se týče množství, tak pravděpodobně i ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372