Reklama

17. 12. 2018  |  Publicistika  |  Autor: Martina Jandusová

Recyklovat vodu je nezbytné

Na italském mezinárodním veletrhu Ecomondo byly k vidění i technologie zabývající se úpravou vody, jejím čištěním a opětovným využíváním. Přinášíme rozhovor s jediným českým vystavovatelem této sekce.

Na italský veletrh se mezi vystavovatele dostala i společnost IN-EKO TEAM s.r.o., která je na trhu více než 20 let a zabývá se čištěním odpadních vod a průmyslových vod. Zaměřuje se především na výrobu vodohospodářských zařízení z nerezavějící oceli, zejména pro čistírny odpadních vod.

Vlajkovou lodí společnosti jsou Mikrosítové bubnové filtry, které na veletrhu vystavovala. Filtry IN-EKA jsou využívány nejen na čistírnách odpadních vod, ale také v různých průmyslových oblastech, například v potravinářství, papírenském průmyslu, či v plastovém průmyslu.

„I na rybích farmách, v Zoologických zahradách nebo jatkách,“ říká Eva Komárková, jednatelka společnosti a dodává: „Provozujeme filtraci vody všude tam, kde je potřeba z vody odstranit jemné pevné částice bez použití chemie a následně je možné její opětovné využití.“

Své produkty dodávají i čistírnám odpadních vod, kde vodu čistí od hrubých nečistot jako poslední stupeň filtrace nebo-li terciární filtrace. Jejich zákazníky nejsou jen municipality, ale i podniky, které využívají služeb IN-EKA na čištění odpadní vody, kterou dále disponují při výrobě. A nejenom to, firma je schopna zákazníkovi dodat i komplexní řešení, tzv. řešení na klíč.

Produkce společnosti putuje i do zahraničí. „Jedná se zhruba o 65 % a zrovna v tuto chvíli pracujeme na několika významných zahraničních projektech“, vysvětluje Eva Komárková. V plánu je rozšířit zahraniční obchod i na východní část. Za sebou mají projekty do Mexika, Číny, Egypta i Kanárských ostrovů. „Je toho hodně,“ říká jednatelka společnosti.

Obnova vodních zdrojů začíná být s prodlužujícím se suchem čím dál větším tématem a i legislativa bude směřovat tímto směrem. A právě takovéto technologie, jako má IN-EKO, by mohly být pro recyklaci vhodné.

Jejich filtrace vodu předpřipravuje na vyčištění, tzn. že ji zbaví od veškerých pevných nečistot. „Jsme schopni filtrovat od 10 mikronů, u těchto bubnových od 20 mikronů. Záleží na požadavku zákazníka a na charakteru odpadní vody, doplňuje Eva Komárková.

Na veletrhu se společnost prezentuje především proto, aby se více představila italskému trhu. „Jsme zde jedni z mála českých vystavovatelů,“ říká jednatelka IN-EKO TEAM s.r.o. a pokračuje: Chceme představit naše produkty a služby a to, že jsme schopni nabídnout zařízení s vysokou přidanou hodnotou.

Na italském trhu máme již mnoho dobrých instalací a je naším zájmem zde prohloubit naše aktivity. Věříme, že během tohoto veletrhu nalezneme nové potencionální zákazníky a obchodní partnery.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372