Reklama

8. 11. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Lesy ČR, s.p. chtějí nahrazovat škody z činnosti VaK

Na vodárenské společnosti v říjnu tohoto roku začaly přicházet dopisy od adresáta, kterým jsou Lesy ČR, s.p. Obsah je překvapením pro všechny. Zprvu úsměvná záležitost může být ovšem dosti zrádným a nebezpečným precedentem.
Lesy ČR, s.p. se začínají dožadovat náhrady imisních škod z činnosti provozu veřejných vodovodů a kanalizací. Přiložen je i způsob výpočtu škod a návrh na vystavení faktury.

V dopise se píše: "Při výpočtu výše náhrad imisních škod bylo postupováno podle vyhlášky Ministerstva zemědělství ČR č. 55/1999 Sb. o způsobu výpočtu výše újmy nebo škody způsobené na lesích. Škody způsobené imisemi vypočítané podle jednotlivých organizačních jednotek Lesů ČR, s.p. byly vztaženy k referenčním bodům, umístěným v rámci organizačních jednotek do centra škod. Rozdílná výše imisních škod podle navrhovatele na jednotlivých organizačních jednotkách je způsobena nerovnoměrnou imisní zátěží. Při rozpočtu náhrad imisních škod na jednotlivé zdroje znečišťování ovzduší se vycházelo z jejich úletu SO2 a ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372