2/2023

Řešení „extrémních požadavků“ na čištění odpadních vod

Datum konání: Feb. 22, 2024, midnight - Feb. 23, 2024, midnight
Místo konání: Blansko

| zdroj: CzWA0

DSC_0450
zdroj: CzWA
Datum konání: Feb. 22, 2024, midnight
Místo konání: Blansko

Kromě seznámení odborné veřejnosti s nejnovějšími poznatky a technologickými postupy z oblasti čištění odpadních vod, umožňujícími dosažení vysokých účinností odstranění znečištění, přináší tato konference především konkrétní a komplexní ověřené návody na řešení rostoucích legislativních nároků na ochranu životního prostředí a kvalitu povrchových vod, při respektování omezených ekonomických možností, zvláště menších investorů.

Tématem konference jsou zvýšené nebo zvláštní nároky na čištění a zpracování odpadních vod, zejména při odstraňování nutrientů, v podmínkách nebo oblastech se specifickými požadavky, např. v chráněných krajinných územích nebo ochranných pásmech nádrží. Cílem pak je seznámení odborné veřejnosti s nejnovějšími poznatky, technologickými postupy u nás i v zahraničí a výměna praktických zkušeností mezi odborníky dotčenými touto problematikou.

Konference navazuje na předchozí úspěšné akce konané v Boskovicích a Blansku v minulých 19 letech a klade si za cíl přinášet především konkrétně využitelné, i když nejen nové informace z oboru. Organizátoři jsou přesvědčeni, že i malé čistírny zasluhují „inženýrský přístup.“

Konference je plánována jako dvoudenní. Na druhý den konference je po přednáškách plánována exkurze na jednu ze zajímavých lokalit v Moravském Krasu, doplněná fundovaným výkladem odborníka CHKO.

Bližší informace jsou dostupné na os-rep.czwa.cz.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP