Reklama

8. 9. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: (mod)

Průzkum: Evropská unie nedělá dostatek pro ochranu životního prostředí

Evropská unie by měla přidat v ochraně životního prostředí. Více než dvě třetiny Evropanů si totiž přeje, aby se EU starala o životní prostředí více než dosud. Takové jsou dílčí závěry z nedávného průzkumu Eurobarometr, který se uskutečnil na objednávku Evropského parlamentu.

Ještě více unijních opatření

Jak vyplývá z výsledků průzkumu, až 67 % dotázaných je za to, aby unie dělala na ochranu životního prostředí více než dosud a pětina (21 %) nepožaduje žádné změny. Více než polovina (52 %) považuje stávající opatření za nedostatečná a 37 % si myslí, že jsou adekvátní.

Politika Evropské unie v oblasti životního prostředí je velmi rozsáhlá. EU má kompetence ve většině oblastí spadajících do této problematiky, jako je například znečištění ovzduší a vod, nakládání s odpady nebo klimatické změny.

"Máme tytéž obavy jakož i naši občané, kteří je vyjádřili v průzkumu Eurobarometr. Proto jsme odhodláni pracovat na nových politikách a návrzích, jejichž cílem je bojovat proti klimatickým změnám a chránit životní prostředí," řekl na margo výsledků průzkumu šéf výboru pro životní prostředí Giovanni La Via.

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372