Reklama

AKTUALITY

Olomoucká teplárna vypouští díky dalším investicím do ekologizace méně emisí. Společnost Veolia Energie ČR v Olomouci dokončila soubor ekologických opatření na fluidním kotli. Nový tkaninový filtr snižuje vypouštěné emise o desítky procent a v předstihu splňuje budoucí přísné požadavky EU.


Spojené státy se během posledních několika let staly díky břidličné revoluci největším světovým těžařem ropy. Podle výkonného ředitele jednoho z největších tamních producentů však země již dosáhla vrcholu těžby.


Na začátku roku 2020 certifikovala společnost Fosfa a.s. 5 výrobků ze svého portfolia v programu EU Ecolabel.


Ministři životního prostředí členských států EU se 13. - 14. července zúčastnili neformální videokonference, organizované nastupujícím německým předsednictvím Rady EU. Diskuze se vedla o třech tématech - Plánu obnovy EU po pandemii covid-19, digitalizaci a životním prostředí a politice EU v oblasti změny klimatu. ČR na jednání zastupoval náměstek Ministerstva životního prostředí Vladislav Smrž.


Lidé často řeší, kam odložit staré elektrospotřebiče, nábytek, rozměrný odpad nebo chemikálie či zbytky čisticích prostředků. Nejen k tomu slouží sběrná střediska odpadů, kterých je momentálně v Brně 37. Jejich počet se brzy zvýší na 40. Nová střediska přibydou v Maloměřicích a Obřanech, Žabovřeskách a Židenicích.


Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) Evropského parlamentu na svém jednání schválil zprávu, ve které požaduje přísnější testování emisí NOx.


Až dvě třetiny států Evropské unie zatím neumožňují přepravu vodíku v současné plynové infrastruktuře. Případné změny standardů kvality plynu by pak měly být koordinovány na celoevropské úrovni a minimální koncentrace vodíku by měla být v budoucnu stanovena na 2 %. Přimíchávání vodíku je ovšem pouze dočasné řešení před výstavbou stoprocentně vodíkové přepravní sítě, tvrdí národní energetičtí regulátoři dle agentury ACER.


Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) nedávno zveřejnila zprávu o „hnací silách změn“, které ovlivňují budoucí vývoj Evropy v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Vyzpovídali jsme projektového manažera zprávy, Lorenza Beniniho, který v EEA pracuje jako odborník na systémová hodnocení a udržitelnost.


Ulice měst, obcí a jejich okolí oživí v blízké budoucnosti nové stromy, louky, zelené fasády, jezírka a různé vodní prvky.


Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), navyšuje finance určené na výzvu „Energetické úspory v bytových domech III“ o další 1 mld. Kč na 5,5 mld. Kč. MMR tak reaguje na enormní zájem žadatelů. Datum a čas ukončení příjmu žádostí zůstává stejné, a to 29. 11. 2020 do 14 hodin.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372