Reklama

AKTUALITY

Až tři čtvrtiny obyvatel pocítily pozitivní dopad snížení DPH na vodné a stočné od letošního května. Změnu sazby promítlo do konečné ceny celkem 124 ze 131 největších měst. Vodárenské společnosti platbu za vodné a stočné snížily v průměru o 3,73 Kč/m3. Vyplývá to z analýzy Ministerstva financí o vlivu změny sazby DPH na cenu pro vodné a stočné.


Výzkumníci z americké Národní laboratoře pro obnovitelné zdroje provedli první globální hodnocení nejslibnějších způsobů nakládání s krystalickými fotovoltaickými (PV) moduly na konci jejich životnosti. Podle studie je zapotřebí optimalizovat způsoby recyklace panelů a zaměřit se na více jejich součástí.


Vláda schválila trojici materiálů, které posouvají výstavbu nových jaderných zdrojů v Dukovanech do další fáze. Konkrétně ministři projednali smlouvy mezi státem a investorem, tedy dceřinou společnosti ČEZ – Elektrárnou Dukovany II tak, aby bylo možné nový jaderný zdroj zprovoznit podle platného harmonogramu v roce 2036.


Balíček opatření týkajících se reformy Společné zemědělské politiky (SZP), strategie Od zemědělce ke spotřebiteli nebo situace na komoditních trzích byly tématy prvního prezenčního zasedání Rady pro zemědělství a rybářství od vypuknutí epidemie COVID-19. Ministr zemědělství Miroslav Toman také ostatní ministry informoval o výstupech a přijatém prohlášení během videokonferenčního setkání ministrů zemědělství rozšířené Visegrádské skupiny, které se uskutečnilo v červnu.


Od 20. července 2020 dochází ke změně průběžných výzev č. 31, 52, 110, 115, 139 a 141.


ČSOB ve spolupráci se Svazem moderní energetiky, Centrem pasivního domu a Českým soběstačným domem vydávají publikaci, která je zaměřena na hlavní aspekty úsporného bydlení v rodinném domě. Ať už plánujete stavbu nového domu, rekonstrukci, nebo jen chcete vyměnit starý kotel, díky publikaci se dozvíte, jak a kam směrovat své investice, aby se vám ve vašem domě žilo úsporněji a lépe.


Ministerstvo průmyslu a obchodu jako řídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 - 2020 vydává dvouměsíčník - Informační zpravodaj „OPIK“, který především podnikatele informuje o dění v programu.


Svaz vodovodů a kanalizací oslovil vybrané zástupce svých členů s anketní otázkou, jak se jim elektronické služby a technologie osvědčily za nouzového stavu. 


Evropská komise 14. července 2020 bez výsledku ukončila písemné hlasování o jejím posledním návrhu na zákaz používání olověných broků ve střelivu na území mokřadů, včetně zákazu držení olověných broků v takzvaných nárazníkových zónách, které byly v návrhu stanoveny v okruhu 100 metrů v okolí mokřadů. Definice mokřadu v předloženém návrhu Komise pak byla velmi obecná a široká, vztahovala se de facto na všechny vodní plochy na území státu, ať již trvalé či dočasné.


Služba pro předplatitele.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372