Reklama

AKTUALITY

Souhrnná informace o prodejích kotlů na pevná paliva do 50 kW v České republice za léta 2010 - 2019.


Služba pro předplatitele.


Přesně 163 palivových souborů zavezou technici v Jaderné elektrárně Temelín do reaktoru prvního bloku. Bude mezi nimi 42 nových, zbylých 121 už v reaktory byly jeden až tři roky. Zavážení začalo 23. 4. v 5:17 hodin. Manipulace s palivem potrvají několik dní.


Švédsko uzavře svou poslední uhelnou elektrárnu, a to s předstihem dvou let. Elektrárna Värtaverket provozovaná společností Stockholm Exergi poblíž Stockholmu bude nadobro uzavřena v souladu se švédskými plány na kompletní uhelný phase-out. Uzavření elektrárny s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla z roku 1989 oznámilo vedení společnosti minulý týden.


S nastávajícím obdobím přichází každoročně rozmach stavebních činností. Ať už se jedná o stavbu výrobních hal, rodinných domů nebo i bazénů, je dobré vědět, co vše se skrývá pod zemí na stavebním pozemku.


U příležitosti 50. výročí Dne Země vyzývá BirdLife International, přední společenství ochranářských organizací, otevřeným dopisem generálního tajemníka Organizace spojených národů (OSN) Antónia Guterrese k odvážnému kroku: zařadit zdravé životní prostředí mezi základní lidská práva. Česká společnost ornitologická se jako partnerská organizace BirdLife International k výzvě připojuje.


Energetický regulační úřad vydává tato cenové rozhodnutí:


22. 4. byl na evropské úrovni schválen druhý legislativní balíček opatření v reakci na probíhající pandemii, tzv. CRII Plus, který byl schválen s účinností od 24. 4. 2020. Balíček zohledňuje většinu podnětů České republiky k výrazně flexibilnějšímu využití evropských fondů v době krize. Umožní například přesunout prostředky mezi fondy i zjednodušit administrativu.


Německo má za sebou další rekord v podobě extrémně nízké průměrné ceny dosažené na denním trhu. Záporné hodinové ceny elektrické energie nejsou v Německu v posledních letech ničím neobvyklým, pro průměrnou cenu za celý den však zas tak běžné nejsou.


Kvarteto rychlodobíjecích stanic ABB, které jsou nově v provozu v Nákupním centru Královo Pole v Brně, je počtem stojanů největší mezi lokalitami veřejných dobíjecích bodů ČEZ. Síť srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic nyní čítá celkem 200 stanic, a za posledního 1,5 roku se tak svým rozsahem zdvojnásobila.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372