Reklama

AKTUALITY

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila Koncepci využití alternativních paliv v podmínkách autobusové dopravy Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Z ekologického i ekonomického hlediska se chce DPP do následujících let zaměřit na pokrok v oblasti elektrických pohonů. To přispěje nejen ke snížení hlukové zátěže, ale i možnostem lokálně zcela bezemisní dopravy.


Slovensko, které mělo na přelomu dubna a května pořádat historicky první aukci na podporu pro obnovitelné zdroje energie (OZE), plánovanou aukci zrušilo. Důvodem je koronovirová epidemie, která by, dle slovenského Ministerstva hospodářství, mohla způsobit znevýhodnění některých zájemců o podporu. 


Ve věci přípustnosti provozu vyhrazených technických zařízení (dále jen VTZ) bez platných revizí a kontrol vyslovuje Státní úřad inspekce práce (dále jen SÚIP) následující stanovisko.


Časopis výjimečně nenajdete tento měsíc ve svých poštovních schránkách. Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu vychází pouze elektronicky. Nechceme zatěžovat Českou poštu, která nyní doručuje důležitější zásilky.


Potenciál kontaminace COVID 19 je na provozované vodárenské infrastruktuře naprosto minimální a v souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace i Národního referenčního centra Státního zdravotního ústavu doporučujeme využívat běžné osobní ochranné pracovní prostředky.


Služba pro předplatitele.


Teplárenské provozy patří zejména v topném období k důležitým pilířům české ener­ge­tiky. Zajišťují tepelnou pohodu a teplou vodu pro více než 1,7 milionu domácností a řadu dalších odběra­telů. Právě v těchto dnech dokazují svoji připravenost i na mimořádné situace, jakou je bezesporu vyhlášený nouzový stav v souvislosti s koronavirem.


Zásoba povrchové vody ve vodárenských i ostatních nádržích je v současné době dostatečná a je možné ji odebírat v požadovaném rozsahu. Většina významných nádrží je naplněna mezi 85 až 100 procenty. Hydrologická situace je stabilní a Ministerstvo zemědělství (MZe) v nejbližším týdnu neočekává, že by muselo přikročit k mimořádným opatřením.


Až 60 kilogramů zeleného vodíku za hodinu vyrobí vysokoteplotní elektrolyzér, který postaví konsorcium šesti firem v areálu rafinérie obnovitelných paliv v Rotterdamu. Jedním z realizátorů ambiciózního projektu s výkonem 2,6 MW je i společnost Sunfire, v níž Skupina ČEZ vlastní minoritní podíl přes Inven Capital. Na výstavbu elektrolyzéru přispěla Evropská unie částkou téměř sedm milionů eur.


Ministerstvo životního prostředí vydalo na svých webových stránkách nové číslo Věstníku MŽP.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372