Reklama

AKTUALITY

Negativní vlivy záměru pokračování těžby ložiska hnědého uhlí v dolu Turów projedná hejtman Libereckého kraje Martin Půta také na půdě Senátu. 


Německá vládní koalice v pátek dosáhla dohody o akčním plánu země v oblasti klimatu.


Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Ostravě uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti ECOPAK, spol. s r.o.


Praha má druhý nejšpinavější vzduch v republice. Pražští zastupitelé na zasedání 19. září schválili novou vyhlášku, která zakazuje topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v lokálních kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných.


Liberecký kraj investoval z vlastních prostředků od roku 2016 do revitalizace budov již desítky milionů korun. Na komplexní zateplování využil kraj i dotací z programu Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).


V buštěhradském areálu Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT dlouhodobě sledují fungování dvou experimentálních dešťových zahrad. Získané poznatky by měly přispět k účinnějšímu zadržování vody v krajině, kterou zejména v posledních letech sužuje sucho.


Na půdě Národní rady Slovenska byla minulý týden schválena novela zákona o emisním obchodování, která mimo jiné zakotvuje základní pravidla pro čerpání z nově ustanoveného Modernizačního fondu vznikajícího na půdě Evropské unie.


Největší pražská svozová a úklidová společnost pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku.


Evropská komise by měla v rámci své udržitelné finanční iniciativy uznat zásadní roli, kterou jaderná energie hraje. Prohlásila to asociace evropského jaderného průmyslu Foratom.


Nestlé oznámilo dvě novinky na cestě k udržitelné budoucnosti. Společnost se zavázala, že do roku 2050 dosáhne nulových čistých emisí skleníkových plynů. Zároveň oficiálně otevírá vlastní Institut na vývoj obalů ve Švýcarsku.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372