Reklama

Školáci a studenti z celé republiky odevzdali během 3měsíční sběrové kampaně k recyklaci 60,2 tuny použitých baterií. Nově také vymýšlí zlepšováky, které podpoří třídění baterií a jejich rozumnou spotřebu. 


Po ročním pilotu environmentálního technologického startupu Cyrkl a výrazném zájmu společností startuje od ledna 2020 plnohodnotné digitální odpadové tržiště Cyrkl.


Moravskoslezský kraj uzavřel se společností Veolia Energie ČR dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu.


V Jednacím sále Senátu PČR proběhla dne 15. ledna konference „Balíček oběhového hospodářství – návrhy zákonů” shrnující legislativní návrhy, které jsou momentálně předmětem parlamentních diskuzí. Umožnila představit různorodá stanoviska a následně o nich diskutovat.


Čínské město Shenzhen plánuje řešit svůj vážný problém s odpadem tím, že ho denně spálí 5 000 tun. Stane se tak největším zařízením na energetické využití odpadu (ZEVO) na světě.


Ministerstvo průmyslu a obchodu s agenturou CzechInvest vyhlásilo již čtvrtý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Ocení projekty a nápady, které zodpovědně a udržitelně využívají zdroje. 


I přes fakt, že nedávné volby ve Velké Británii ovládli konzervativci Borise Johnsona, ještě není stoprocentně jisté, že Brexit proběhne dohodou, byť šance je obrovská. Přesto jsme si dovolili nastínit různé scénáře Brexitu a jeho vliv na cenu povolenek. 


Zdálo by se, že jde o žert. A i přes to, že to zní jako anekdota, není to ani trošku úsměvné. Dokument z dílny Evropské Unie „Green Deal“ předčil všechny dosavadní snahy o zadupání tradičního průmyslu do země. 


Zmínka premiéra Babiše v novoročním projevu o ekonomice Švýcarska vyvolala v mediích zájem o ekonomická srovnání Česka a Švýcarska. Pokusím se doplnit zveřejněné údaje o komoditu plasty.


Na půdu Poslanecké sněmovny se dostává balíček nové odpadové legislativy (nový zákon o odpadech, o vybraných výrobcích s ukončenou životností, novela zákona o obalech a tzv. změnový zákon), která má za úkol nastartovat transformaci českého odpadového hospodářství v cirkulární ekonomiku.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372