1/2021

Cirkulární ekonomika v praxi

Datum konání: Sept. 20, 2021, 9 a.m.
Místo konání: Olomouc

| zdroj: MPO0

pozvánka sítě2.jpg
zdroj: MPO
Datum konání: Sept. 20, 2021, 9 a.m.
Místo konání: Olomouc

V Olomouci se ve dnech 20. – 21. září 2021 v Clarion Congress Hotelu Olomouc uskuteční první ročník národní konference na téma „Cirkulární ekonomika v praxi“. Konferenci pořádá sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu.

Dopolední blok konference zahájí náměstek ministra průmyslu a obchodu pro sekci fondů EU Marian Piecha a zároveň představí činnosti MPO v oblasti cirkulární ekonomiky. „Cirkulární ekonomika je pro mě velké téma. Je to téma, kterým chceme otevřít nové programovací období a rozšířit paletu našich programů.“ uvádí náměstek ministra pro EU fondy Marian Piecha.

Konference se v dopoledním bloku prvního dne zúčastní vedoucí oddělení Evropské komise pro Českou republiku a Slovensko Andreas Von Busch, který představí činnosti Evropské komise v oblasti cirkulární ekonomiky (CE), zástupce Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP), který představí dotační podporu MŽP v oblasti CE, zástupce Ministerstva zemědělství ČR představí aktivity v oblasti CE a člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR přiblíží problematiku CE v průmyslovém odvětví.

V odpoledním bloku zástupci Visegrádské čtyřky z Ministerstva životního prostředí Slovenské republiky, Ministerstva inovací a technologií Maďarska, Ministerstva životního prostředí Polska představí praxi v CE včetně Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, které seznámí s metodami, postupy, technologiemi pro uplatňování principů CE.

V závěrečném panelu první den vystoupí viceprezident Hospodářské komory ČR s tématem Pomoci podnikům při exportu výrobků, technologií a know how v oblasti CE, člen Představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků a zástupce společnosti KUNST s r. o., oceněné za nejlepší podnikatelský projekt roku 2019, uzavře den prezentací na téma CE v oblasti průmyslových odpadních vod.

Dopolední blok druhého dne konference je zaměřen na CE praxi ve vybraných společnostech (BRENS EUROPE, a. s. -Kolejový absorbér hluku s funkcí retence vody BRENS STERED, NAFIGATE Corporation a.s.-Cirkulární biotechnologie: Cesta od odpadů k high-end produktům, ERC-TECH a.s. Výrobek Envibeton, zpracování stavebních a demoličních odpadů) a projektech (Sklárna Janštejn, s.r.o.-Projekt BROKISGLASS, Ing. Jan Hába-Projekt “TrafinOil”) a zahájí ho Česká asociace oběhového hospodářství, z. s.

Pro registraci na konferenci využijte online formulář. Registrace je bezplatná a bude otevřena do vyčerpání kapacity sálu, nejpozději však do 17. září 2021.

Aktuální program konference bude doplněn.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace