17.06.2019

Nejlepší Mladý chemik ČR se jmenuje Robin Dočekal a je žákem Základní školy Letovice v okrese Blansko. Jeho učitelkou chemie je RNDr. Hana Nečasová. Jeho zájmy jsou kromě chemie také skateboard, pennyboard, hra na trumpetu a dramatický kroužek.

Obec Neratov u Lázní Bohdaneč třídí odpady nejlépe mezi malými obcemi v republice

17.06.2019

Obec Neratov na západě Pardubického kraje má 164 obyvatel. Za loňský rok vyhrála celostátní kolo soutěže o Křišťálovou popelnici v kategorii obcí do 500 obyvatel.

Titul krále mladých chemiků putuje opět do Letovic

13.06.2019

Sedmý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků se stal Robin Dočekal ze ZŠ Letovice. Letovická základní škola tak obhájila své loňské prvenství a její žáci v soutěži dokázali zvítězit již potřetí.

Byla udělena ocenění za inovace „Bio-materiály roku 2019"

11.06.2019

Při příležitosti 12. mezinárodní konference o bio-materiálech, konané 12. a 13. 5. 2019 v Kolíně nad Rýnem byly oceněni tři vítězové v soutěži „Bio-materiály roku 2019“.

Třetí ročník celostátní soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“ byl slavnostně zakončen

10.06.2019

Slavnostní atmosféra ve Valdštejnském paláci Senátu Parlamentu ČR byla dne 6. června plná napětí a očekávání, kdo z nominovaných bude stát na stupních vítězů? Pozvání na tuto významnou akci dostali všichni vítězové a nominovaní účastníci.

Zlatá popelnice 2018: na Ještědu ocenili nejlepší města a obce v třídění odpadů

04.06.2019

Kde v Libereckém kraji nejlíp třídí odpad? Prozradily to výsledky již 14. ročníku soutěže v třídění odpadů Zlatá popelnice, které byly slavnostně vyhlášeny na Ještědu.

Vyhlášení soutěže o vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi

03.06.2019

B.I.D services a Průmyslová ekologie vyhlásily 23. května soutěž o 3 vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi. Vylosovaní výherci dnes obdrží svoji cenu.

Žáci a studenti psali příběhy starého elektra. Do literární soutěže s recyklační tématikou se zapojilo 548 škol

31.05.2019

V Národním technickém muzeu v Praze byly vyhlášeny výsledky literárně recyklační soutěže s názvem s Rýmy jsou šprýmy aneb příběhy vysloužilého elektra

Královéhradecký kraj: V třídění odpadů vynikají menší obce

30.05.2019

Třináctý ročník soutěže obcí Královéhradeckého kraje v třídění odpadů potvrdil trend posledních let.

VaK Zlín převzaly ocenění v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje

30.05.2019

Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., získaly za realizaci projektu Rekonstrukce úpravny vody Tlumačov – eliminace pesticidů v pitné vodě hlavní cenu jako nejlepší stavba roku 2018 Zlínského kraje v kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické stavby.