Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii je letos v centru Fóra o energetické infrastruktuře

Fórum bylo zřízeno jako součást strategie energetické unie a jejím cílem je odstranit technické a regulační překážky bránící energetice v rámci EU a diskutovat o hlavních otázkách týkajících se infrastruktury a energetické politiky EU.

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii v centru fóra o energetické infrastruktuře

Zdroj: Evropská komise

Každoroční Fórum o energetické infrastruktuře se koná ve dnech 23. – 24. května v dánské Kodani. 

Tato akce spojí zástupce institucí EU, provozovatelů přenosových soustav, předkladatelů projektů, regulačních orgánů, energetických společností, nevládních organizací a finančního společenství, aby projednala výzvy rozvoje evropské energetické infrastruktury a budování vnitřního trhu s energií. 

energyinfrastructure2019_banner_926x250-hd.jpg

Cílem letošního ročníku je zaměřit se na sektorové propojení a úlohu energetické infrastruktury v evropské dlouhodobé vizi klimaticky neutrální ekonomiky, regulační podporu pro inovace, bezpečnost dodávek a zapojení zainteresovaných stran a nové způsoby spolupráce provozovatelů přenosových a distribučních soustav v budoucím energetickém systému. 

Agenda, podklady a další informace o Fóru infrastruktrury.

Zdroj: Evropská komise


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Veřejné projednání záměru navýšení ďáblické skládky se nekonalo

Veřejné projednání záměru navýšení ďáblické skládky se nekonalo

Oznamovatel záměru navýšení skládky v pražských Ďáblicích, firma FCC Česká republika s.r.o., 10 minut před začátkem veřejného projednání zrušila svou účast. Tento krok zdůvodnila procesními nedostatky.

SOVAK ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky k zákonu o metrologii

SOVAK ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky k zákonu o metrologii

SOVAK ČR upozorňuje na skutečnost, že podle předloženého návrhu nové vyhlášky dochází ke snížení ověřovacích lhůt měřidel protečeného množství čisté studené a teplé vody – vodoměrů na 5 let. SOVAK ČR s tímto návrhem nesouhlasí.

Titul krále mladých chemiků putuje opět do Letovic

Titul krále mladých chemiků putuje opět do Letovic

Sedmý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků se stal Robin Dočekal ze ZŠ Letovice. Letovická základní škola tak obhájila své loňské prvenství a její žáci v soutěži dokázali zvítězit již potřetí.