Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Unipetrol spustil diskusní pořad upozorňující na udržitelnost

Unipetrol zahájil projekt „Let’s Talk about It“. Jde o seriál diskusních videí oblíbeného popularizátora vědy Michaela Londesborougha, ve kterých odborníci sdílí své pohledy na téma udržitelnosti.

Unipetrol spustil diskusní pořad upozorňující na udržitelnost

Zdroj: Unipetrol

Cítíme potřebu o těchto tématech veřejně diskutovat nejen s odborníky, ale předkládat je také obchodním partnerům a široké veřejnosti. Proto jsme přišli s touto talkshow. U mnoho témat se také aktivně podílíme na hledání či realizaci řešení. Jde například o testování výroby vodíku z obnovitelných zdrojů nebo recyklace plastů pyrolýzou,“ řekl Jakub Kosmowski, ředitel marketingu skupiny Unipetrol.

Cílem iniciativy je upozornit a prozkoumat oblasti, které jsou v dnešním světě stále důležitější. Ať už jde o cirkulární ekonomiku, alternativní paliva, recyklaci, až po zodpovědnou výrobu, společenskou zodpovědnost jednotlivců a korporací nebo další příbuzné oblasti. Série videí by měla fungovat jako vzdělávací nástroj pro veřejnost i zdroj informací pro podniky, které chtějí realizovat udržitelnější obchodní modely.

Chceme, aby seriál představoval platformu pro diskuse, sdílení myšlenek a názorů na koncept udržitelnosti. Hosty vybíráme tak, aby zastupovali široké spektrum názorů a pohledů z řad odborníků, profesionálů i vizionářů,“ říká Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D, vědecký pracovník Institutu anorganické chemie Akademie věd České republiky a moderátor projektu.

První videa pilotního projektu je již možné zhlédnout na profilech Unipetrolu na sociálních sítích, jako je Youtube, LinkedIn, Facebook nebo Twitter, nebo na webu www.fuellinginnovations.cz. Své názory již v pořadu vyjádřily osobnosti jako například Josef Jančář (VUT Brno, odborník na pokročilé polymerové systémy), Vojtěch Vosecký (nezisková organizace INCIEN, téma přechodu z lineární ekonomiky na cirkulární), Lukáš Sedláček (Instituce ELAI, motivace společnosti k vyšším cílům) nebo Aleš Doucek (Česká vodíková technologická platforma, vodík jako palivo budoucnosti). S mnoha hosty i moderátorem „Let’s talk about it” se lze osobně setkat na hlavní události Týdne inovací ČR 2019, kde je Unipetrol generálním partnerem.

Skupina Unipetrol, největší petrochemický výrobce v České republice, považuje vytváření a podporu těchto projektů zaměřených na udržitelný model výroby a spotřeby za součást své společenské zodpovědnosti. Projekt Let’s Talk About It propaguje prostřednictvím sociálních médií a na webu www.fuellinginnovations.cz. Do budoucna plánuje rozšíření dosahu projektu i na další mediální platformy.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Prioritou MPO je účinné využívání zdrojů, které je zásadní pro zajištění surovinové bezpečnosti státu

Prioritou MPO je účinné využívání zdrojů, které je zásadní pro zajištění surovinové bezpečnosti státu

Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na krátkém pracovním jednání s panem Jean-Marcem Boursierem, prezidentem Evropské federace FEAD (Evropské asociace odpadového hospodářství a environmentálních služeb) diskutoval na téma oběhové hospodářství.

Přihlašování do kurzu Oběhového hospodářství VŠCHT Praha

Přihlašování do kurzu Oběhového hospodářství VŠCHT Praha

VŠCHT Praha a INCIEN otevírají přihlášky ke třetímu ročníku kurzu celoživotního vzdělávání Oběhového hospodářství. Odborným partnerem je SUEZ.

Výrobce pelet dostal pokutu za skladování odpadu na venkovní ploše mimo určenou halu

Výrobce pelet dostal pokutu za skladování odpadu na venkovní ploše mimo určenou halu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Plzni uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti GSIS Production s.r.o.