Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Veškerý odpad vzniklý na palubě linky QF739 létající ze Sydney do Adelaide, týmu „Green Team“ společnosti Qantas, bude likvidován pomocí kompostu, opětovného použití nebo recyklace.

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Zdroj: Qantas

  • Publicistika
  • 22.05.2019
  • Hana Tomášková, Komunální ekologie

Andrew David, generální ředitel Qantas Domestic, uvedl, že zkušební let na počátku května byl důležitým milníkem pro snižování odpadu v letecké dopravě. „Při přepravě více než 50 milionů lidí ročně vyprodukují Qantas a Jetstar v současné době takové množství odpadků, které odpovídá 80 plně naloženým letadlům Boeing 747 jumbo jet,“ řekl Andrew David.

Ve snaze odstranit do konce roku 2020 sto milionů plastových předmětů na jedno použití, nahradí Qantas a Jetstar 45 milionů plastových kelímků, 30 milionů souprav na příbory, 21 milionů šálků kávy a 4 miliony krytů opěrek hlavy.

Chceme poskytnout zákazníkům stejnou úroveň služeb jako doposud, ale bez množství odpadu, který s sebou pobyt na palubě přináší,“ vysvětluje David. Během letu na trase Sydney - Adelaide se obvykle vyprodukuje zhruba 34 kilogramů odpadu, což znamená 150 tun odpadu ročně.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Žádný absolutní zákaz obalů z pěnového polystyrenu nebyl vydán

Žádný absolutní zákaz obalů z pěnového polystyrenu nebyl vydán

Na téma recyklovatelnosti a nezávadnosti polystyrenových hmot se v mediích i interních předpisech obchodních řetězců příliš často objevují nesprávné údaje. 

Elektromobilita v praxi – bez dotací to v tuto chvíli nepůjde

Elektromobilita v praxi – bez dotací to v tuto chvíli nepůjde

2. ročník konference Elektromobilita v praxi, konající se v pražském hotelu Olympik, přinesl zkušenosti municipalit, pohled na elektromobilitu z pohledu státní správy i z hlediska podpory jejího zavádění u podnikatelských subjektů.

Odpadní teplo ze supermarketu dokáže zásobit ročně 200 domácností

Odpadní teplo ze supermarketu dokáže zásobit ročně 200 domácností

Městské odpadní teplo je v Evropě obrovským nevyužitým zdrojem energie. Projekt Life4HeatRecovery ho chce využít k vytápění našich domovů a zásobování teplou vodou.