Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Mezinárodní výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019 byla právě slavnostně zahájena

V pražských Letňanech byla právě zahájena 21. mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019 za účasti zástupců státní správy, vodohospodářů i měst a obcí. 

Mezinárodní výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019 byla právě slavnostně zahájena

Foto: Petr Jarolímek, Průmyslová ekologie

Na zahajovacím ceremoniálu, který uvedl ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) Oldřich Vlasák, promluvili zástupci vodárenských a vodohospodářských organizací, ministr životního prostředí, náměstek ministra zemědělství, předsedkyně Svazu měst a obcí i zástupce Senátu Parlamentu České republiky. 

Ministr životního prostředí Richard Brabec zmínil význam Národní koalice pro boj se suchem, o jejímž nedávném zasedání jsme informovali zde.

Aleš Kendík, náměstek pro řízení sekce vodního hospodářství Ministerstva zemědělství, zastupující nemocného ministra zemědělství, poděkoval vodárenským společnostem za to, že obyvatelé Česka dosud výrazně nepociťují dopady sucha a mohou i nadále zakoušet vodní blahobyt.

Ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková podotkla, že jsou to právě města a obce, na jejichž bedrech spočívá velká část realizace vodohospodářských rozhodnutí, učiněných v rámci šiřší celospolečenské diskuse.

Výstava potrvá do čtvrtka 23. 5. O podrobnostech budeme dále informovat.

DSC_0781.JPG

DSC_0784.JPG


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Veřejné projednání záměru navýšení ďáblické skládky se nekonalo

Veřejné projednání záměru navýšení ďáblické skládky se nekonalo

Oznamovatel záměru navýšení skládky v pražských Ďáblicích, firma FCC Česká republika s.r.o., 10 minut před začátkem veřejného projednání zrušila svou účast. Tento krok zdůvodnila procesními nedostatky.

SOVAK ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky k zákonu o metrologii

SOVAK ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky k zákonu o metrologii

SOVAK ČR upozorňuje na skutečnost, že podle předloženého návrhu nové vyhlášky dochází ke snížení ověřovacích lhůt měřidel protečeného množství čisté studené a teplé vody – vodoměrů na 5 let. SOVAK ČR s tímto návrhem nesouhlasí.

Titul krále mladých chemiků putuje opět do Letovic

Titul krále mladých chemiků putuje opět do Letovic

Sedmý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků se stal Robin Dočekal ze ZŠ Letovice. Letovická základní škola tak obhájila své loňské prvenství a její žáci v soutěži dokázali zvítězit již potřetí.