https://www.eversheds-sutherland.com/global/en/where/cee/czech-republic/-cz/index.page
Ekolamp
VODKA

Záměr ZEVO Vsetín prochází nyní posuzováním vlivu na životní prostředí

Možná přestavba plynové kotelny ve vsetínském Luhu na zařízení pro energetické využití odpadů (ZEVO), jejímž investorem je Zásobování teplem Vsetín, jehož jediným akcionářem je společnost MVV Energie CZ, vyvolala ve městě i jeho okolí velké diskuse. Záměr nyní prochází posuzování vlivu na životní prostředí, tzv. velkou EIA.

Záměr ZEVO Vsetín prochází nyní posuzováním vlivu na životní prostředí

Zdroj: Město Vsetín

Na základě Závěru zjišťovacího řízení ze dne 22.11.2018, které vydal Krajský úřad Zlínského kraje pod č.j. KUZL 69140/2018 s tím, že záměr může mít významné vlivy na životní prostředí a tedy podléhá posouzení ( tzv.velká EIA ), musí nyní oznamovatel záměru vypracovat dokumentaci podle přílohy č. 4 zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.

V současné době proces EIA ohledně ZEVO, které by mělo mít kapacitu 12 000 tun odpadu ročně, stále probíhá. Podle všeho bude trvat ještě několik měsíců, než bude předložena nová dokumentace. Informace o záměru jsou veřejně dostupné v Informačním systému EIA na internetových stránkách agentury CENIA (www.cenia.cz/eia) i na stránkách MŽP pod kódem záměru ZLK879.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Jak funguje systém zpětného odběru fotovoltaiky, systém jeho finacování a jak probíhá recyklace nebo ekologická likvidace panelů? Zeptali jsme se zástupců kolektivního systému ASEKOL, do jehož kompetence zmíněná problematika spadá.

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Veškerý odpad vzniklý na palubě linky QF739 létající ze Sydney do Adelaide, týmu „Green Team“ společnosti Qantas, bude likvidován pomocí kompostu, opětovného použití nebo recyklace.

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Podle studie OSN ke globálním megatrendům z loňského roku bylo za posledních 50 let zaregistrováno více než 100 miliónů nových organických a anorganických látek. Jestliže v roce 1965 bylo tempo registrací 2,5 minuty, v roce 2016 se interval zkrátil na 1,4 sekundy.