Káčko
Ekolamp
VODKA

Vznikla nová chemická recyklační platforma pro Evropu

Nová nezisková organizace Chemical Recycling Europe vznikla s cílem vytvořit průmyslovou platformu pro vývoj a podporu špičkových technologií pro chemickou recyklaci polymerního odpadu v celé Evropě. Prezidentem Chemical Recycling Europe byl zvolen Carlos Monreal.

Vzniklo nové chemické recyklační středisko pro Evropu

Prezidentem Chemical Recycling Europe byl zvolen Carlos Monreal. Zdroj: Chemical Recycling Europe

Cílem nového sdružení je prohloubit spolupráci s institucemi EU a rozvíjet pozitivní vztahy v rámci celého chemického recyklačního řetězce v Evropě za účelem zvýšení specifické recyklace polymerů.

Aby byla naplněna velká očekávání politiků EU, bude třeba v Evropě chemickou recyklaci polymerů více rozvinout.

V komentáři k významu chemické recyklace v rámci oběhového hospodářství Carlos Monreal, prezident Chemical Recycling Europe, řekl:

„Nyní nastal správný čas na posílení příležitostí pro chemickou recyklaci v Evropě, aby byl plastový průmysl plně cirkulární. Budeme spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami, které mají zájem o naše aktivity, a chceme zajistit rozvoj myšlenky „plasty zpět do plastů“, abychom odlišili naši činnost od spalování.“

„Naše společnosti, zabývající se chemickou recyklací, budou zpracovávat složitější plastový odpad, který dnes nelze mechanicky recyklovat a který je stále ukládán na skládky nebo spalován. Chemická recyklace je proto doplňkovým řešením pro recyklaci plastů s ukončenou životností a důležitým dalším krokem pro cirkulárnost plastového průmyslu i na celosvětové úrovni.“

Během ustavující schůze byl prezidentem zvolen Carlos Monreal, generální ředitel společnosti Plastic Energy. Dalšími členy správní rady jsou Jeroen Bulk (Ioniqa Technologies), Maurizio Crippa (Gr3n), Richard Daley (RENEW ELP) a Floris Geeris (řešení IGE), kteří zastupují klíčové evropské společnosti zabývající se chemickou recyklací.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu nabízejí pomoc a podporu s přípravou nové odpadové legislativy

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu nabízejí pomoc a podporu s přípravou nové odpadové legislativy

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu chtějí pomoci ministerstvu s průchodným nastavením nově připravované odpadové legislativy, zasílají otevřený dopis ministru Brabcovi.

Dny teplárenství a energetiky: Je klíčové, aby teplárenství přežilo i v následujících letech

Dny teplárenství a energetiky: Je klíčové, aby teplárenství přežilo i v následujících letech

V těchto dnech se v hradeckém hotelu Aldis koná konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky, která letos slaví jubilejní 25. ročník. Jako první je na programu téma „Klimaticko-energetického rámce do roku 2030“.

Veolia má souhlas ministerstva pro stavbu multipalivového kotle v Karviné

Veolia má souhlas ministerstva pro stavbu multipalivového kotle v Karviné

Společnost Veolia Energie ČR získala souhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí k plánované modernizaci Teplárny Karviná, která přinese další snížení emisí na Karvinsku.