http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Budoucnost energetiky. Ministryně Nováková vystoupila na mezinárodním fóru

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se ve čtvrtek zúčastnila XV. Mezinárodního energetického fóra, které se konalo v Praze. Vystoupila v panelu, který se týkal budoucnosti českého energetického sektoru.

Budoucnost energetiky. Ministryně Nováková vystoupila na mezinárodním fóru

Zdroj: MPO ČR

Ministryně představila energetickou politiku České republiky. „Na konci ledna jsme odeslali EU návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky. Teď nás čeká dialog s Evropskou komisí a do konce letošního roku bude dokument finalizován,“ uvedla ministryně Nováková.

S vyhodnocením Státní energetické koncepce začneme, i s přihlédnutím k výsledkům vyjednávání a finalizace vnitrostátního plánu, už během letošního roku. Na základě vyhodnocení rozhodneme o případné aktualizaci platné Státní energetické koncepce,“ dodala.

Ministryně zmínila i aktuální úkoly, které před MPO stojí. Probíhají novelizace energetického zákona, zákona o podporovaných zdrojích energie a zákona o hospodaření energií, jsou v různých fázích legislativního procesu.

Další zásadní oblastí změn je posílení ochrany zákazníků před tzv. energetickými šmejdy. Jedná se např. o omezení doby trvání smlouvy na dobu určitou (36 měsíců) a tím o podporu zákazníkova práva na svobodnou volbu a změnu dodavatele energie.

Dále jde o návrh možnosti zákazníka vypovědět smlouvu na dobu určitou s automatickým prodloužením závazku, a to kdykoliv do patnáctého dne před uplynutím sjednané doby,“ dodala ministryně.

Na Mezinárodním energetickém fóru se setkávají regulátoři a zástupci podnikatelů v energetice střední a východní Evropy. Letošním tématem byla vize energetického trhu.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj vyhlásil již čtyři výzvy kotlíkových dotací pro fyzické osoby - vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje.

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament ve čtvrtek 14. března odhlasoval navýšení cíle omezení emisí skleníkových plynů do roku 2030 na 55 %. Současný cíl je nastaven na snížení emisí „o alespoň 40 %“.

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Pro tuzemskou ekonomiku bude klíčové využít příležitosti plynoucí z nástupu elektromobility a chytré mobility.