Enviro
Ekolamp
VODKA

Ostrava: Veletrh i-Mobilita představí chytré technologie

Na výstavišti Černá louka v Ostravě předvedou vystavovatelé ve dnech 14. až 16. března čistou dopravu i možnosti, jak cestovat a bavit se s ohledem na životní prostředí.

Ostrava: Veletrh i-Mobilita představí chytré technologie

Na veletrhu i-Mobilita návštěvníci uvidí celou plejádu elektromobilů. Ilustrační snímek: René Stejskal. Zdroj: Ostrava.cz

O 21. století se hovoří jako o době informační, mobilní, plastové, ale také chytré a plné technologií, které radikálně mění náš život. Elektřina, vodík, plyn a mnohé další alternativní pohony změní způsob naší dopravy. Co vše nás v blízké budoucnosti čeká, představí veletrh i-Mobilita, a to nejen z oblasti dopravy.

Na co se mohou návštěvníci těšit? Auta na plyn, elektrokola, elektrokoloběžky, elektrokáry, elektromobily, hry, nabíjecí stanice, virtuální realita a chill out zóna Leo Expressu plná aktivit nejen pro mladé.

Vyzkoušejí si otočný simulátor BESIP Teamu simulující náraz a nehodu, VŠB-TU fakulta materiálově-technologická přiveze projekt Studentcar s ukázkou elektromobilu SCX, designových modelů shlédnutelných ve virtuální realitě, fakulta strojní představí letecký simulátor a simulátor formule, také závodní formuli model VECTOR 04 a představí soutěž Formula student pro studenty vysokých škol.

Asociace elektromobilového průmyslu přiveze různé typy elektro a inteligentních automobilů jako Tweezy, Peugeot ION, WV UP, Kia Soul, Hyundai KONA, BMW I3 aj., zástupci firmy TESLA přivezou modely Tesla S a Tesla X, Jaguar představí model I-PACE, BMW modely i3, i8, elektroskútr, elektrokolo a firma EUROCNG nabídne vozový park na plyn.

Velkou zábavní zónu pro návštěvníky vytvoří E-MOTION park Ostrava, v němž si každý zajezdí na elektrokárách. Před budovou pavilonu A budou připraveny venkovní expozice vozů různých typů, a to včetně možnosti řízení a ježdění ve vybraných vozech.

Svůj inteligentní vozový park s novinkami a inovacemi v rámci ostravské dopravní sítě představí Dopravní podnik Ostrava. Venkovní expozice doplní Centrum služeb pro silniční dopravu.

Na veletrhu se představí také podniky, které svou nabídkou zaujmou především malé a střední firmy hledající technická vozidla pro převážení nákladu na větší či menší vzdálenosti. SDO technika nabídne elektrotříkolky s kabinou i bez kabiny vhodné pro zemědělskou i lesnickou techniku, EUROGREEN na společném stánku s firmou Aixam a Auto-Roch představí vozy pro komunální služby.

V pátek 15. března ve 13. hodin se uskuteční přednáška Cesta kolem světa elektromobilem Tesla za 80 dní. Součástí programu je odborná konference i-Mobilita, na níž se budeme věnovat novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě, strategiím Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava již aplikovanými v regionu, hodnocením těchto strategií a výhledem na období po roce 2020.

Město Ostrava představí výsledky mezinárodního projektu udržitelné dopravy RESOLVE, a to na stánku i během páteční konference i-Mobilita. Jde o oživení centra města pro pěší a cyklisty, nová parkovací místa mimo centrum města (systém Park and Ride), podpora elektromobility a cyklodopravy.

Veletrh i-Mobilita je otevřen čtvrtek 14. března od 10 do 17, v rovněž od 10 do 17 a v sobotu od 10 do 16 hodin. Vstupné činí 100 Kč, zlevněné 50 Kč je určeno pro děti od 6 let, seniory a držitele průkazu ZTP.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Monitoring průmyslové ekologie | 17. - 23. 5. 2019

Monitoring průmyslové ekologie | 17. - 23. 5. 2019

Služba pro předplatitele.

Město Vsetín si vyžádá veškeré informace a poté se rozhodne, zda podpoří projekt nového ZEVO či nikoliv

Město Vsetín si vyžádá veškeré informace a poté se rozhodne, zda podpoří projekt nového ZEVO či nikoliv

Vedení vsetínské radnice odešle v nejbližší době dopis investorovi, který plánuje postavit ve městě zařízení na energetické využití odpadu. 

Dřevní štěpka místo nafty? Po Praze jezdila auta na biopalivo druhé generace

Dřevní štěpka místo nafty? Po Praze jezdila auta na biopalivo druhé generace

Společnost Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum, a.s. (UniCRE) představila biopalivo druhé generace z odpadní biomasy a provedla testovací jízdy vozidel poháněných biopalivem vyrobeným z dřevní štěpky.