http://www.dhplegal.com/
DTE2019
EGEXPERT

Březnová Priorita je plná vody (dešťové)

V aktuálním vydání se Priorita hodně věnuje hospodaření s dešťovou vodou. Velmi pravděpodobně nás čekají další suchá léta a roky, takže každá kapka vody, co neodteče, bude potřeba.

Březnová Priorita je plná vody (dešťové)

Zdroj: SFŽP ČR

  • Aktuality
  • 13.03.2019
  • Státní fond životního prostředí ČR

V tištěném vydání najdete uprostřed časopisu speciální přílohu, kterou si můžete vytrhnout. Shrnuje opatření, která můžete ve vaší obci zavést, abyste zlepšili hospodaření se srážkami. A navíc je financovat z dotací. Všechno to dává ekologický i ekonomický smysl.

Jedním příkladem za všechny může být využívání dešťovky na základní škole. Zřizovatel ušetří za vodu i stočné, školní zeleň díky zálivce odolá vedru a zpříjemní klima žákům i obyvatelům obce. V galerii najdete další příklady, kdy se obce pustily do hospodaření se srážkovými vodami za dotační podpory.

To, že jde dohromady voda a zeleň, popisujeme v dalších textech. K nim jsme si přizvali odborníky, kteří se hospodaření se srážkami věnují dlouhodobě. S jedním z nich přinášíme i rozhovor o tom, jak takzvaná modrozelená infrastruktura dokáže ulevit sídlům nejenom v době veder.

Přinášíme i trochu suchopárnější texty, nicméně věříme, že pro některé žadatele to bude přínosné. Jeden se týká problematiky veřejné podpory, další řeší možnost vstupu sítí elektronických komunikací do stavebních projektů financovaných z veřejných prostředků.

Dále uvnitř listu najdete info o Norských fondech, podíváte se ke Smyslovským tůním na Blatensku, nebo se můžete poučit, co jsou to vertikální lesy.

PRIORITA 3/2019 ke stažení

www.priorita.cz


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj vyhlásil již čtyři výzvy kotlíkových dotací pro fyzické osoby - vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje.

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament ve čtvrtek 14. března odhlasoval navýšení cíle omezení emisí skleníkových plynů do roku 2030 na 55 %. Současný cíl je nastaven na snížení emisí „o alespoň 40 %“.

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Pro tuzemskou ekonomiku bude klíčové využít příležitosti plynoucí z nástupu elektromobility a chytré mobility.