http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Nový informační portál pro města a obce s názvem Komunální ekologie bude spuštěn 1. 4. 2019

Průmyslová ekologie pro vás vychází od května roku 2016. Od dubna 2019 se rozběhne sesterský portál s názvem Komunální ekologie.

Představujeme portál Komunální ekologie

ilustrační obrázek/pixabay

Komunální ekologie bude sesterským portálem a jedná se o projekt na podporu vedení měst a obcí v oblastech odpadového hospodářství, vodohospodářství, ovzduší, legislativy, dotací a grantů apod.

Stěžejními tématy budou např. efektivní odpadové hospodaření, snižování produkce komunálního odpadu, zavádění nových systémů sběru odpadu, příklady dobré praxe nakládání s odpady (doporučení efektivních dostupných technik, předávání zkušeností z praxe), ohlašovací povinnosti a vedení evidencí, zodpovědnost původce odpadů, cenotvorba vodného a stočného, nakládání s odpadními vodami, nakládání s kaly, sucho, havárie, tvorba smluv s dodavateli služeb, provoz ČOV, lokální topeniště, dotace a granty v oblasti komunální ekologie.

Zvláštní akcent bude věnován legislativě, která je alfou a omegou a vymezuje rámec činnosti obcí a měst.

logo KEK_RGB.png

Součástí portálu bude také poradna, elektronická pošta pro pomoc starostům, pro zodpovězení jejich otázek. Vybraní odborníci na každý dotaz do tří dnů až týdne odpoví.

Naším cílem je zabývat se problémy a otázkami, které aktuálně zajímají starosty a další členy vedení měst a obcí. Že se nebojíme píchnout do vosího hnízda, to o nás již víte z Průmyslové ekologie.

Máme k dispozici odborníky z nejrůznějších odvětví a spolu s nimi a také s vámi pro vás chceme vytvořit denně aktualizovaný portál, který vás bude každý den provázet na nelehké cestě k úspěšnému vedení obce.

Budeme rádi, když spolu s námi budete sledovat nejnovější vývoj a přispějete svými dotazy, připomínkami, komentáři a zkušenostmi k tvorbě portálu Komunální ekologie.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Nemáte místo pro kompost a v bytě vám žížaly vadí? Zkuste kompostování s pomocí Bokashi bakterií!

Nemáte místo pro kompost a v bytě vám žížaly vadí? Zkuste kompostování s pomocí Bokashi bakterií!

V předchozích dílech našeho seriálu o kompostování jsme se zabývali zakládáním kompostu a vermikompostováním. Dnes se zaměříme na kompostování pomocí bakterií Bokashi.

Pozvánka: ODPAD - technologie pro zpracování

Pozvánka: ODPAD - technologie pro zpracování

Na unikátní konferenci se seznámíte s problematikou technologií, které slouží ke zpracování nebo úpravě odpadů. V jednom dni a na jednom místě Vám bude představeno celé spektrum technických řešení pro zpracování: biologicky rozložitelných odpadů, plastových a papírových odpadů a směsných komunálních odpadů.

Kompostovat můžete i v bytě, zkuste vermikompostování

Kompostovat můžete i v bytě, zkuste vermikompostování

V minulém dílu jsme se věnovali tématice kompostování. Pokud nemáte zahradu pro založení kompostu, nezoufejte. Jsou řešení pro balkony i  samotné byty. Dnes se zaměříme na vermikompostování. Kompostér můžete mít třeba rovnou v kuchyni nebo na chodbě. Při správném zacházení se nemusíte obávat zápachu ani nadbytečného hmyzu.