Ecomondo
Ekolamp
VODKA

Nový informační portál pro města a obce s názvem Komunální ekologie bude spuštěn 1. 4. 2019

Průmyslová ekologie pro vás vychází od května roku 2016. Od dubna 2019 se rozběhne sesterský portál s názvem Komunální ekologie.

Představujeme portál Komunální ekologie

ilustrační obrázek/pixabay

Komunální ekologie bude sesterským portálem a jedná se o projekt na podporu vedení měst a obcí v oblastech odpadového hospodářství, vodohospodářství, ovzduší, legislativy, dotací a grantů apod.

Stěžejními tématy budou např. efektivní odpadové hospodaření, snižování produkce komunálního odpadu, zavádění nových systémů sběru odpadu, příklady dobré praxe nakládání s odpady (doporučení efektivních dostupných technik, předávání zkušeností z praxe), ohlašovací povinnosti a vedení evidencí, zodpovědnost původce odpadů, cenotvorba vodného a stočného, nakládání s odpadními vodami, nakládání s kaly, sucho, havárie, tvorba smluv s dodavateli služeb, provoz ČOV, lokální topeniště, dotace a granty v oblasti komunální ekologie.

Zvláštní akcent bude věnován legislativě, která je alfou a omegou a vymezuje rámec činnosti obcí a měst.

logo KEK_RGB.png

Součástí portálu bude také poradna, elektronická pošta pro pomoc starostům, pro zodpovězení jejich otázek. Vybraní odborníci na každý dotaz do tří dnů až týdne odpoví.

Naším cílem je zabývat se problémy a otázkami, které aktuálně zajímají starosty a další členy vedení měst a obcí. Že se nebojíme píchnout do vosího hnízda, to o nás již víte z Průmyslové ekologie.

Máme k dispozici odborníky z nejrůznějších odvětví a spolu s nimi a také s vámi pro vás chceme vytvořit denně aktualizovaný portál, který vás bude každý den provázet na nelehké cestě k úspěšnému vedení obce.

Budeme rádi, když spolu s námi budete sledovat nejnovější vývoj a přispějete svými dotazy, připomínkami, komentáři a zkušenostmi k tvorbě portálu Komunální ekologie.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Soutěž o vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi

Soutěž o vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi

B.I.D services ve spolupráci s Průmyslovou ekologií vyhlašuje soutěž o 3 vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi.

Pozvánka: Kyberbezpečnost pro veřejnou správu

Pozvánka: Kyberbezpečnost pro veřejnou správu

Kyberútoků neustále přibývá. Řada útoků a hrozeb se dotýká právě informačních systémů veřejné správy, které představují obzvláště zranitelné cíle. 

Pozvánka: Elektromobilita v praxi

Pozvánka: Elektromobilita v praxi

Elektromobilita zažívá boom.  Automobilky i stát si uvědomují, že musí najít řešení v podobě kompromisu. V prodejích elektromobilů je Česká republika totiž jednou z nejslabších zemí Evropské unie.