https://www.eversheds-sutherland.com/global/en/where/cee/czech-republic/-cz/index.page
Ekolamp
VODKA

Míra recyklace plastových obalů se v EU od roku 2005 téměř zdvojnásobila

Míra recyklace a použití recyklovaných materiálů v Evropské unii (EU) neustále rostou, jak ukazují nové údaje publikované Eurostatem.

Rychlost recyklace plastových obalů se v EU od roku 2005 téměř zdvojnásobila

ilustrační foto/pixabay

Celkově EU recyklovala v roce 2016 přibližně 55 % veškerého odpadu (ve srovnání s 53 % v 2010), nepočítaje v to důležitý těžební odpad.

Míra opětovného využití stavebních a demoličních odpadů dosáhla 89 % (2016), míra recyklace odpadů z obalů přesáhla 67 % (2016, oproti 64 % v roce 2010), kdežto u plastových obalů to bylo více než 42 % (2016, oproti 24 % v roce 2005).

Míra recyklace komunálního odpadu činila 46 % (2017, ve srovnání s 35 % v roce 2007) a u odpadu z elektrických a elektronických zařízení jako jsou počítače, televizory, chladničky a mobilní telefony, které obsahují hodnotné materiály, které mohou být opětovně využity (tzv. e-odpad), dosáhla v EU 41 % (2016, oproti 28 % v roce 2010).

Navzdory těmto vysokým mírám recyklace v EU v roce 2016 v průměru pouze 12 % hmotných zdrojů pocházelo z recyklovaných výrobků a znovupoužitých materiálů šetřících těžené primární suroviny.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Fotografické momentky přibližují atmosféru Dnů teplárenství a energetiky 2019

Fotografické momentky přibližují atmosféru Dnů teplárenství a energetiky 2019

Galerie složená z fotografií Tomáše Trojana přibližuje ve zpětném pohledu hlavní momenty z letošní konference Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové, která se uskutečnila ve dnech 24. - 25. dubna.

Nerovné podmínky a nedodržování pravidel brzdí rozvoj systému zpětného odběru elektrozařízení v Evropě

Nerovné podmínky a nedodržování pravidel brzdí rozvoj systému zpětného odběru elektrozařízení v Evropě

Na výroční konferenci asociace EucoLight, která sdružuje organizace zabývající se recyklací světelných zdrojů a svítidel, se účastníci shodli na prioritách rozvoje evropského odpadového hospodářství.

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii je letos v centru Fóra o energetické infrastruktuře

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii je letos v centru Fóra o energetické infrastruktuře

Fórum bylo zřízeno jako součást strategie energetické unie a jejím cílem je odstranit technické a regulační překážky bránící energetice v rámci EU a diskutovat o hlavních otázkách týkajících se infrastruktury a energetické politiky EU.