http://www.dhplegal.com/
Ekolamp
VODKA

Míra recyklace plastových obalů se v EU od roku 2005 téměř zdvojnásobila

Míra recyklace a použití recyklovaných materiálů v Evropské unii (EU) neustále rostou, jak ukazují nové údaje publikované Eurostatem.

Rychlost recyklace plastových obalů se v EU od roku 2005 téměř zdvojnásobila

ilustrační foto/pixabay

Celkově EU recyklovala v roce 2016 přibližně 55 % veškerého odpadu (ve srovnání s 53 % v 2010), nepočítaje v to důležitý těžební odpad.

Míra opětovného využití stavebních a demoličních odpadů dosáhla 89 % (2016), míra recyklace odpadů z obalů přesáhla 67 % (2016, oproti 64 % v roce 2010), kdežto u plastových obalů to bylo více než 42 % (2016, oproti 24 % v roce 2005).

Míra recyklace komunálního odpadu činila 46 % (2017, ve srovnání s 35 % v roce 2007) a u odpadu z elektrických a elektronických zařízení jako jsou počítače, televizory, chladničky a mobilní telefony, které obsahují hodnotné materiály, které mohou být opětovně využity (tzv. e-odpad), dosáhla v EU 41 % (2016, oproti 28 % v roce 2010).

Navzdory těmto vysokým mírám recyklace v EU v roce 2016 v průměru pouze 12 % hmotných zdrojů pocházelo z recyklovaných výrobků a znovupoužitých materiálů šetřících těžené primární suroviny.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens začal nabízet Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pro domy s vlastní výrobou z obnovitelných zdrojů. Lithium-iontové úložiště kombinuje inteligentní a bezpečný energetický management s moderním designem.

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Další dveře byly zabouchnuty před nadějemi západních zemí, že svůj odpad vyhodí v zámoří. Zdá se, že je nejvyšší čas přejít na jiný model.

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

V loňském roce Češi odevzdali k recyklaci 1 645 tun použitých baterií, což v průměru představuje 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Účinnost sběru baterií dosahuje v České republice 45 %. Na recyklaci tedy končí necelá polovina všech baterií, které byly dány do oběhu.