Ecomondo
Ekolamp
VODKA

Siemens koupí společnost KACO new energy GmbH

Společnost KACO new energy je jedním z předních výrobců energetické elektroniky. Siemens tak dále posiluje své kompetence v oblasti decentralizované energie. KACO new energy bude integrována do nové provozní společnosti Smart Infrastructure.

Siemens koupí společnost KACO new energy GmbH

Zdroj: Siemens ČR

Společnost Siemens oznámila, že plánuje koupit firmu KACO new energy GmbH, jednoho z předních výrobců energetické elektroniky. Cena transakce nebyla uvedena.

Projektové aktivity a činnosti EPC (energy performance contracting) nejsou součástí akvizice. Transakce je předmětem schválení regulátorů a očekává se v první polovině roku 2019.

Firma KACO new energy se sídlem v německém Neckarsulmu působí ve více než devíti zemích, kde má obchodní a servisní zastoupení, zaměstnává přes 350 lidí.

Produktové portfolio KACO new energy pokrývá všechny úrovně napětí, od střídačových jednotek určených pro rodinné domy, komerční budovy a infrastrukturu až po komplexní systémy pro solární parky produkující megawatty elektrické energie.

Společnost se zaměřuje především na nejrychleji rostoucí segmenty stringových střídačů pro solární a skladovací aplikace až do 1500 V a využití nejnovějších polovodičů. KACO new energy vyvinula technologii střídačů nové generace, která je založena na karbidu křemíku (SiC).

Tato technologie nabízí nejvyšší hustotu výkonu a vynikající tepelné vlastnosti, které jsou důležité při instalacích v náročných podmínkách.

KACO new energy řídí od roku 1999 v pozici výkonného ředitele Ralf Hofmann. "Siemens je partner, u kterého máme jistotu, že naše technologické know-how je v dobrých rukou,“ uvádí. „V rámci struktur silné nadnárodní společnosti je firma KACO dobře připravena na výzvy následujících let,“ dodává.

"S touto akvizicí získává společnost Siemens přístup k nejnovějším technologiím, zatímco KACO new energy využije nové zdroje pro svůj růst. Společně budeme moci uvedené technologie aplikovat v zajímavých, rostoucích segmentech", vysvětluje Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG.

Decentralizovaná energie, energie z obnovitelných zdrojů a elektromobilita hrají stále důležitější roli v energetickém hodnotovém řetězci a vyžadují stále chytřejší řešení v rámci otevřeného a pružného ekosystému technologií a služeb. Společnost Siemens podporuje své zákazníky a celou společnost při dosahování ambiciózních cílů ochrany klimatu.

S portfoliem energetické elektroniky společnosti KACO new energy posiluje Siemens své vedoucí postavení v rychle rostoucích oblastech decentralizovaných energetických systémů a poskytuje zákazníkům odpovídající výhody.

Jean-Christoph Heyne, ředitel nové divize Future Grids, dodává: "Společnost Siemens má skvělé vyhlídky uspět v oblasti technologií, které jsou zásadní pro přechod na nové energie a elektromobilitu.

Akvizicí společnosti KACO new energy se naše portfolio rozvíjí v atraktivních, rychle rostoucích segmentech trhu. Naše nová provozní společnost Smart Infrastructure vstoupí v platnost 1. dubna 2019.

Věříme, že naše silné stránky v oboru elektrifikace a řízení budov nám umožní prosperovat na trhu a růst v oblasti decentralizované energie, obnovitelných zdrojů, uchovávání energie a budování nabíjecí infrastruktury pro elektromobilitu."


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Fotografické momentky přibližují atmosféru Dnů teplárenství a energetiky 2019

Fotografické momentky přibližují atmosféru Dnů teplárenství a energetiky 2019

Galerie složená z fotografií Tomáše Trojana přibližuje ve zpětném pohledu hlavní momenty z letošní konference Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové, která se uskutečnila ve dnech 24. - 25. dubna.

Nerovné podmínky a nedodržování pravidel brzdí rozvoj systému zpětného odběru elektrozařízení v Evropě

Nerovné podmínky a nedodržování pravidel brzdí rozvoj systému zpětného odběru elektrozařízení v Evropě

Na výroční konferenci asociace EucoLight, která sdružuje organizace zabývající se recyklací světelných zdrojů a svítidel, se účastníci shodli na prioritách rozvoje evropského odpadového hospodářství.

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii je letos v centru Fóra o energetické infrastruktuře

Úloha energetických sítí v přechodu na čistou energii je letos v centru Fóra o energetické infrastruktuře

Fórum bylo zřízeno jako součást strategie energetické unie a jejím cílem je odstranit technické a regulační překážky bránící energetice v rámci EU a diskutovat o hlavních otázkách týkajících se infrastruktury a energetické politiky EU.