http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Rok poté: Recyklační krize v Austrálii přetrvává

Austrálie se obává, že bude muset přesunout toky vytříděných odpadů na skládky. Před více než rokem odmítla Čína přijímat dovezené odpady a tím zastavila export více než jednoho milionu tun australského odpadu ročně. Vedoucí představitelé místních správ varují, že recyklační trh se s tím krokem nevyrovnal a má stále potíže.

Rok poté: Recyklační krize v Austrálii přetrvává

pixabay

Počátkem loňského roku Čína výrazně zpřísnila dovoz 24 druhů odpadů včetně těch recyklovatelných. Tento krok vyvolal řadu problémů, státy po celém světě byly najednou nuceny změnit nakládání s vlastními odpady. Přehodnotit export tisíců tun svých plastů, papíru a lepenky musela i Austrálie, která se od té doby začala potýkat s recyklační krizí.

Problém spočívá v tom, že Austrálie nemá dostatečné kapacity k tomu, aby zpracovávala recyklovatelný materiál a i když export odpadu do jiných zemí pokračuje i nadále, nevyváží se dost. A tak se recyklačním společnostem odpad hromadí, městům zároveň rostou náklady za svoz komunálních odpadů, a ve chvíli, kdy je skladovací kapacita naplněna, odpad se musí odvést na skládku.

Řešení je zřejmé, pomohl by rozvoj domácího recyklačního průmyslu. Ovšem místní samosprávy konstatují, že vybudování lepší infrastruktury a oživení umírajícího trhu brzdí nedostatek finančních prostředků a velmi nízké ceny za recyklaci.

Kam s ním, říká si Austrálie

Po čínském zákazu dovozu odpadů došlo v Austrálii k nadbytku plastových a ostatních recyklovatelných materiálů, neboť národní zařízení, která byla v třídění materiálů špatná již předtím, nedokázala najednou splnit nový čínský standard, který nařizuje maximálně 0,5 % kontaminace odpadu pro recyklaci.

Došlo k náhlému přebytku vytříděných odpadů, který společně s omezenými schopnostmi domácího trhu tvrdě narazil na směšně nízkou hodnotu vyřazeného plastu a papíru. Cena za směsný odpad z papíru se snížila ze 124 dolarů/tunu na 0 dolarů za tunu a uvrhla města do války s komerčními provozovateli, jejichž výrobky byly náhle bezcenné.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens začal nabízet Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pro domy s vlastní výrobou z obnovitelných zdrojů. Lithium-iontové úložiště kombinuje inteligentní a bezpečný energetický management s moderním designem.

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Další dveře byly zabouchnuty před nadějemi západních zemí, že svůj odpad vyhodí v zámoří. Zdá se, že je nejvyšší čas přejít na jiný model.

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

V loňském roce Češi odevzdali k recyklaci 1 645 tun použitých baterií, což v průměru představuje 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Účinnost sběru baterií dosahuje v České republice 45 %. Na recyklaci tedy končí necelá polovina všech baterií, které byly dány do oběhu.