http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Dejme novou šanci druhotným surovinám

Ministerstvo průmyslu a obchodu potřetí ocení inspirativní projekty hledající nové využití pro druhotné suroviny. Cílem je šetřit primární zdroje a přírodu.

Dejme novou šanci druhotným surovinám

mpo.cz

Soutěžit mohou projekty, jež pracují s odpady

V soutěži spolu budou zápolit projekty budující odpovědný přístup k využívání surovin, které máme. Může jít o kreativní zpracování použitých plastů či starého papíru nebo inovativní využití druhotných surovin ve stavebnictví a výrobě. Zároveň se mohou hlásit projekty, jež krátkým videospotem inspirují k využívání použitých výrobků druhé.

Soutěž je určena firmám, školám i obcím

Své projekty přihlaste do jedné ze 7 kategorií. Soutěž je určena především studentům škol na všech stupních vzdělávání, výrobním podnikům, stavebním firmám a obcím. Žáci základních a středních škol si pak mohou vybrat, jestli se budou věnovat tvorbě konkrétních výrobků z odpadu, nebo jestli raději natočí zajímavé osvětové video. Pro přihlášení videa slouží kategorie 7.

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář

Přihlásit se můžete od ledna 2019 prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, ve kterém popíšete svůj projekt a připojíte vizuální dokumentaci. Za zapojení se do soutěže nic neplatíte, vše je zdarma.

Uzávěrka je na konci března

Na zpracování svého projektu máte skoro 3 měsíce. Přihlášky totiž uzavíráme na konci března. Ze všech účastníků pak vybereme 5 nejlepších, které pozveme na slavnostní vyhlášení vítězů do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Soutěž je zaměřena zejména na získávání, zpracování a využití druhotných surovin. Za tímto účelem vytvořilo ministerstvo průmyslu a obchodu v Operačním programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK)  podpůrný program. Podrobné informace jsou uvedeny zde.

Další podrobné údaje jsou zveřejněny na internetové stránce druhotnasurovina.mpo.cz.

Ke stažení:


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Nemáte místo pro kompost a v bytě vám žížaly vadí? Zkuste kompostování s pomocí Bokashi bakterií!

Nemáte místo pro kompost a v bytě vám žížaly vadí? Zkuste kompostování s pomocí Bokashi bakterií!

V předchozích dílech našeho seriálu o kompostování jsme se zabývali zakládáním kompostu a vermikompostováním. Dnes se zaměříme na kompostování pomocí bakterií Bokashi.

Nový informační portál pro města a obce s názvem Komunální ekologie bude spuštěn 1. 4. 2019

Nový informační portál pro města a obce s názvem Komunální ekologie bude spuštěn 1. 4. 2019

Průmyslová ekologie pro vás vychází od května roku 2016. Od dubna 2019 se rozběhne sesterský portál s názvem Komunální ekologie.

Pozvánka: ODPAD - technologie pro zpracování

Pozvánka: ODPAD - technologie pro zpracování

Na unikátní konferenci se seznámíte s problematikou technologií, které slouží ke zpracování nebo úpravě odpadů. V jednom dni a na jednom místě Vám bude představeno celé spektrum technických řešení pro zpracování: biologicky rozložitelných odpadů, plastových a papírových odpadů a směsných komunálních odpadů.