Káčko
Ekolamp
EGEXPERT

Dejme novou šanci druhotným surovinám

Ministerstvo průmyslu a obchodu potřetí ocení inspirativní projekty hledající nové využití pro druhotné suroviny. Cílem je šetřit primární zdroje a přírodu.

Dejme novou šanci druhotným surovinám

mpo.cz

Soutěžit mohou projekty, jež pracují s odpady

V soutěži spolu budou zápolit projekty budující odpovědný přístup k využívání surovin, které máme. Může jít o kreativní zpracování použitých plastů či starého papíru nebo inovativní využití druhotných surovin ve stavebnictví a výrobě. Zároveň se mohou hlásit projekty, jež krátkým videospotem inspirují k využívání použitých výrobků druhé.

Soutěž je určena firmám, školám i obcím

Své projekty přihlaste do jedné ze 7 kategorií. Soutěž je určena především studentům škol na všech stupních vzdělávání, výrobním podnikům, stavebním firmám a obcím. Žáci základních a středních škol si pak mohou vybrat, jestli se budou věnovat tvorbě konkrétních výrobků z odpadu, nebo jestli raději natočí zajímavé osvětové video. Pro přihlášení videa slouží kategorie 7.

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář

Přihlásit se můžete od ledna 2019 prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, ve kterém popíšete svůj projekt a připojíte vizuální dokumentaci. Za zapojení se do soutěže nic neplatíte, vše je zdarma.

Uzávěrka je na konci března

Na zpracování svého projektu máte skoro 3 měsíce. Přihlášky totiž uzavíráme na konci března. Ze všech účastníků pak vybereme 5 nejlepších, které pozveme na slavnostní vyhlášení vítězů do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Soutěž je zaměřena zejména na získávání, zpracování a využití druhotných surovin. Za tímto účelem vytvořilo ministerstvo průmyslu a obchodu v Operačním programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK)  podpůrný program. Podrobné informace jsou uvedeny zde.

Další podrobné údaje jsou zveřejněny na internetové stránce druhotnasurovina.mpo.cz.

Ke stažení:


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

ENVIROMANAGEMENT 2019: Exkluzivní sleva pro předplatitele

ENVIROMANAGEMENT 2019: Exkluzivní sleva pro předplatitele

Ve spolupráci s organizátory konference Enviromanagement 2019 Vám nabízíme exkluzivní slevu 30% z účastnického poplatku na konferenci ENVIROMANAGEMENT 2019.

Alternativní způsoby nabíjení smartphonů a jiných elektronických zařízení

Alternativní způsoby nabíjení smartphonů a jiných elektronických zařízení

Ať už není po ruce elektrická zásuvka, nabíječka, nebo chce uživatel vyzkoušet metody nabíjení s větším komfortem - existují různé možnosti, jak nabít smartphone.

IEG: Na veletrh Ecomondo 2019 přicházejí “Beacon Conferences”

IEG: Na veletrh Ecomondo 2019 přicházejí “Beacon Conferences”

Hlavní události evropského veletrhu věnovaného oblasti oběhového hospodářství a organizovaného společností Exhibition Group, se soustřeďují na nejaktuálnější témata: Průmysl 4.0, Středozemní moře a Blue Economy, inovace a balení. To vše ve jménu mezinárodnosti a obchodního potenciálu.