https://www.eversheds-sutherland.com/global/en/where/cee/czech-republic/-cz/index.page
Ekolamp
VODKA

Dejme novou šanci druhotným surovinám

Ministerstvo průmyslu a obchodu potřetí ocení inspirativní projekty hledající nové využití pro druhotné suroviny. Cílem je šetřit primární zdroje a přírodu.

Dejme novou šanci druhotným surovinám

mpo.cz

Soutěžit mohou projekty, jež pracují s odpady

V soutěži spolu budou zápolit projekty budující odpovědný přístup k využívání surovin, které máme. Může jít o kreativní zpracování použitých plastů či starého papíru nebo inovativní využití druhotných surovin ve stavebnictví a výrobě. Zároveň se mohou hlásit projekty, jež krátkým videospotem inspirují k využívání použitých výrobků druhé.

Soutěž je určena firmám, školám i obcím

Své projekty přihlaste do jedné ze 7 kategorií. Soutěž je určena především studentům škol na všech stupních vzdělávání, výrobním podnikům, stavebním firmám a obcím. Žáci základních a středních škol si pak mohou vybrat, jestli se budou věnovat tvorbě konkrétních výrobků z odpadu, nebo jestli raději natočí zajímavé osvětové video. Pro přihlášení videa slouží kategorie 7.

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář

Přihlásit se můžete od ledna 2019 prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, ve kterém popíšete svůj projekt a připojíte vizuální dokumentaci. Za zapojení se do soutěže nic neplatíte, vše je zdarma.

Uzávěrka je na konci března

Na zpracování svého projektu máte skoro 3 měsíce. Přihlášky totiž uzavíráme na konci března. Ze všech účastníků pak vybereme 5 nejlepších, které pozveme na slavnostní vyhlášení vítězů do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Soutěž je zaměřena zejména na získávání, zpracování a využití druhotných surovin. Za tímto účelem vytvořilo ministerstvo průmyslu a obchodu v Operačním programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK)  podpůrný program. Podrobné informace jsou uvedeny zde.

Další podrobné údaje jsou zveřejněny na internetové stránce druhotnasurovina.mpo.cz.

Ke stažení:


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Soutěž o vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi

Soutěž o vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi

B.I.D services ve spolupráci s Průmyslovou ekologií vyhlašuje soutěž o 3 vstupenky na konferenci Elektromobilita v praxi.

Pozvánka: Kyberbezpečnost pro veřejnou správu

Pozvánka: Kyberbezpečnost pro veřejnou správu

Kyberútoků neustále přibývá. Řada útoků a hrozeb se dotýká právě informačních systémů veřejné správy, které představují obzvláště zranitelné cíle. 

Pozvánka: Elektromobilita v praxi

Pozvánka: Elektromobilita v praxi

Elektromobilita zažívá boom.  Automobilky i stát si uvědomují, že musí najít řešení v podobě kompromisu. V prodejích elektromobilů je Česká republika totiž jednou z nejslabších zemí Evropské unie.