Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Krnov: Bioodpad může třídit více lidí

Hnědé popelnice na bioodpad se objeví v dalších ulicích Krnova. Odpad z údržby zahrad a kuchyňské rostlinné zbytky začnou od jara třídit obyvatelé rodinných domů v lokalitách kolem Janáčkova náměstí a Pivovarské ulice. Dosud třídili jen lidé z okolí kina Mír.

Krnov: Bioodpad může třídit více lidí

ilustrační foto/pixabay

„Na konci loňského léta jsme třídění bioodpadu zavedli v ulicích Svatováclavské, Tyršově, Nerudově, Fügnerově, Nábřežní, Zeyerově, Lázeňské a na náměstí Míru. Pilotní projekt se osvědčil, mezi občany setkal s příznivým ohlasem, a proto ho letos rozšíříme,“ uvedla Pavla Hájková z odboru životního prostředí.

Vybrány byly opět oblasti rodinných domů se zahradami. „Jde o zónu ulic Tolstého, Kolofíkovy, Hřbitovní, Poděbradovy, Myslbekovy, Pivovarské a U tratě, kde je zhruba 80 domů.

Druhou lokalitou je oblast se 185 domy v ulicích Jiráskově, Hořicově, Svatopluka Čecha, Máchově, Puškinově, Wolkerově, Seifertově, Křižkovského, Rooseveltově, Maxima Gorkého a na Janáčkově náměstí,“ upřesnila Pavla Hájková.

Aby pracovníci odboru životního prostředí zjistili skutečný zájem obyvatel, provedou ve vybraných lokalitách průzkum. Do domovních schránek vhodí informační leták s kontakty, kam se mají zájemci o hnědé popelnice obrátit.

„Podmínkou pro přidělení nádoby je, že musí být umístěna na pozemku žadatele. Trvalé ponechání nádob na chodníku před domem není přípustné. Ten, kdo popelnici dostane, totiž bude zodpovídat za její obsah, který je přesně daný,“ řekla Pavla Hájková.

Potvrdit svůj zájem o přidělení hnědé popelnice mohou občané telefonicky na čísla 554 697 325, 554 697 326, formou sms na tel. č. 731 681 554 nebo také na e-mail phajkova@mukrnov.cz. V případě písemného sdělení je třeba uvést příjmení a ulici s číslem popisným.

„Požadavky budeme shromažďovat do 28. února. Na základě projeveného zájmu pak příslušný počet popelnic nakoupíme a svážet odpad bychom chtěli začít od dubna. Konkrétní termín ještě upřesníme,“ dodala Pavla Hájková.

Hnědé popelnice jsou určeny na bioodpad a kromě trávy, listí, natí ze zeleniny, kávového a čajového odpadu nebo pilin do nich mohou lidé vhazovat třeba i plevel a větve o průřezu do dvou centimetrů a dlouhé do 25 centimetrů. Vytříděný odpad je odvážen do provozovny společnosti Elio Slezsko v Holasovicích, která bioodpady kompostuje. 


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Prioritou MPO je účinné využívání zdrojů, které je zásadní pro zajištění surovinové bezpečnosti státu

Prioritou MPO je účinné využívání zdrojů, které je zásadní pro zajištění surovinové bezpečnosti státu

Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na krátkém pracovním jednání s panem Jean-Marcem Boursierem, prezidentem Evropské federace FEAD (Evropské asociace odpadového hospodářství a environmentálních služeb) diskutoval na téma oběhové hospodářství.

Přihlašování do kurzu Oběhového hospodářství VŠCHT Praha

Přihlašování do kurzu Oběhového hospodářství VŠCHT Praha

VŠCHT Praha a INCIEN otevírají přihlášky ke třetímu ročníku kurzu celoživotního vzdělávání Oběhového hospodářství. Odborným partnerem je SUEZ.

Výrobce pelet dostal pokutu za skladování odpadu na venkovní ploše mimo určenou halu

Výrobce pelet dostal pokutu za skladování odpadu na venkovní ploše mimo určenou halu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Plzni uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti GSIS Production s.r.o.