http://www.dhplegal.com/
Ekolamp
VODKA

Loop: První zero-waste nákupní systém sdružující světové značky

Procter & Gamble, Nestlé, PepsiCo, Unilever a další zvučné značky se spojily, aby bojovaly proti jednorázovým obalům. Spustí pohodlný zero waste donáškový systém.

Loop: První zero-waste nákupní systém sdružující světové značky

Foto: Youtube/Lisa McTigue Pierce

Společnost TerraCycle představila globální cirkulární nákupní systém, který má ambici omezit světovou závislost na jednorázových obalech a nabízí spotřebitelům pohodlné řešení při současném zajištění environmentálních výhod.

Nákupní platformu vyhlásily zakládající společnosti Procter & Gamble, Nestlé, PepsiCo, Unilever, Mars Petcare, Clorox Company, Body Shop, Coca-Cola European Partners, Beiersdorf, BIC, Danone a další na výročním setkání Světového ekonomického fóra v Davosu ve Švýcarsku.

Systém Loop je navržen tak, aby umožňoval zodpovědnou konzumaci různých produktů v trvanlivých baleních na míru, které jsou specifické pro danou značku a které se po spotřebování shromažďují, čistí, plní a opětovně používají. Nespotřebovaný obsah balení bude buď recyklován, nebo znovu použit.

Zakládající společnosti chtějí splnit svůj závazek rozvíjet více cirkulárních dodavatelských řetězců od návrhu a výroby obalů až po samotné spotřebitele.

Deos Deodorant_0.jpgFoto: Greener Package

Dopomoci jim k tomu mají další partneři, jako jsou Carrefour, Tesco, primární dopravní společnost UPS a společnost udržitelného řízení zdrojů Suez.

Cílem je nabídnout možnost nakoupit „zero waste" nejoblíbenější spotřební výrobky na světě při současném zachování cenové dostupnosti, zlepšení pohodlí a vrácení použitých jednorázových nebo trvanlivých předmětů do kruhového životního cyklu.

Environmentální přínosy znovupoužitelných obalů budou po prvotních testech ověřeny v pilotních zkouškách, které se začnou na jaře v Paříži a v severovýchodní části USA (New York, Pensylvánie a New Jersey). Očekává se, že další trhy budou otevřeny v průběhu let 2019 a 2020.

„Výrobci značek vlastní obal, ale vy používáte obsah," vysvětlil pro portál Plastics Today zakladatel a generální ředitel společnosti TerraCycle Tom Szaky.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

S Petrem Cingrem o chemii

S Petrem Cingrem o chemii

Obor, bez kterého si život člověka v moderní době nelze představit, měl donedávna nelichotivé renomé. Chemie je přitom všude, kam se podíváme. O problémech, ale také úspěších chemického průmyslu jsme si promluvili s prezidentem Svazu chemického průmyslu České republiky Petrem Cingrem.

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Otázky tohoto typu řešila moderovaná debata Spotřebitelského fóra nazvaná Zálohování PET lahví očima (nejen) spotřebitele, která se konala 20.2.2019 v prostorách kavárny SmetanaQ. Moderátorem byl pan Kryštof Kruliš, předseda správní rady Spotřebitelského fóra, které celou akci pořádalo.

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Nezávislost na fosilních surovinách pravděpodobně nebude způsobena jedním velkým objevem, ale uskuteční se postupnými kroky.