Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Loop: První zero-waste nákupní systém sdružující světové značky

Procter & Gamble, Nestlé, PepsiCo, Unilever a další zvučné značky se spojily, aby bojovaly proti jednorázovým obalům. Spustí pohodlný zero waste donáškový systém.

Loop: První zero-waste nákupní systém sdružující světové značky

Foto: Youtube/Lisa McTigue Pierce

Společnost TerraCycle představila globální cirkulární nákupní systém, který má ambici omezit světovou závislost na jednorázových obalech a nabízí spotřebitelům pohodlné řešení při současném zajištění environmentálních výhod.

Nákupní platformu vyhlásily zakládající společnosti Procter & Gamble, Nestlé, PepsiCo, Unilever, Mars Petcare, Clorox Company, Body Shop, Coca-Cola European Partners, Beiersdorf, BIC, Danone a další na výročním setkání Světového ekonomického fóra v Davosu ve Švýcarsku.

Systém Loop je navržen tak, aby umožňoval zodpovědnou konzumaci různých produktů v trvanlivých baleních na míru, které jsou specifické pro danou značku a které se po spotřebování shromažďují, čistí, plní a opětovně používají. Nespotřebovaný obsah balení bude buď recyklován, nebo znovu použit.

Zakládající společnosti chtějí splnit svůj závazek rozvíjet více cirkulárních dodavatelských řetězců od návrhu a výroby obalů až po samotné spotřebitele.

Deos Deodorant_0.jpgFoto: Greener Package

Dopomoci jim k tomu mají další partneři, jako jsou Carrefour, Tesco, primární dopravní společnost UPS a společnost udržitelného řízení zdrojů Suez.

Cílem je nabídnout možnost nakoupit „zero waste" nejoblíbenější spotřební výrobky na světě při současném zachování cenové dostupnosti, zlepšení pohodlí a vrácení použitých jednorázových nebo trvanlivých předmětů do kruhového životního cyklu.

Environmentální přínosy znovupoužitelných obalů budou po prvotních testech ověřeny v pilotních zkouškách, které se začnou na jaře v Paříži a v severovýchodní části USA (New York, Pensylvánie a New Jersey). Očekává se, že další trhy budou otevřeny v průběhu let 2019 a 2020.

„Výrobci značek vlastní obal, ale vy používáte obsah," vysvětlil pro portál Plastics Today zakladatel a generální ředitel společnosti TerraCycle Tom Szaky.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Z osmi recyklovaných lahví lze vyrobit fotbalový dres

Z osmi recyklovaných lahví lze vyrobit fotbalový dres

Módní průmysl patří mezi významné znečišťovatele životního prostředí. Udržitelná móda, tzv. „slow fashion“, se tak dostává do popředí zájmu nejen ve světě, ale i v České republice.

Polemika 2: Mělo by se křížové financování sběru elektroodpadu zakázat?

Polemika 2: Mělo by se křížové financování sběru elektroodpadu zakázat?

V souvislosti s tzv. ekomodulací příspěvků za zpětný odběr se znovu otevírá debata o zákazu křížového financování“ mezi 6 skupinami elektroodpadu.

Polemika 1: Ekomodulace a křížové financování zpětného odběru elektroodpadu

Polemika 1: Ekomodulace a křížové financování zpětného odběru elektroodpadu

V souvislosti s tzv. ekomodulací příspěvků za zpětný odběr, se znovu otevírá debata o zákazu křížového financování“ mezi 6 skupinami elektroodpadu.