http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

V Bruselu byla ustavena nová Evropská technologická a inovační platforma pro baterie. V ní došlo spojením soukromých a veřejných činitelů a zástupců z oblasti průmyslu a výzkumu ke konsolidaci průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě.

Konsolidace průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě: startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

ilustrační foto/pixabay

Nová platforma spojuje všechny stupně řetězce tohoto odvětví a jejím cílem je být hnací silou evropských ambicí v oblasti baterií. Snaží se posílit podporu výzkumu a inovací u všech typů bateriových technologií a konsolidovat evropskou průmyslovou základnu pro toto odvětví. Vytváří nové možnosti růstu a nové pracovní příležitosti.

Generální ředitel energetického oddělení Evropské komise Dominique Ristori řekl: „EU nechce být jen spotřebitelem baterií, chce na tomto trhu zaujmout vedoucí postavení. Jedná se o odvětví, jehož hodnota vzroste do roku 2025 až na 250 miliard eur.

Klíčem k tomuto postavení jsou výzkum a inovace. Jsem přesvědčen, že tato nová platforma Evropě pomůže stát se světovým lídrem v oblasti baterií a úložišť.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Na podporu energetické účinnosti v obytných budovách míří více evropských peněz

Na podporu energetické účinnosti v obytných budovách míří více evropských peněz

Služba Evropské místní energetické pomoci (ELENA) obdrží 97 milionů EUR z nových fondů Evropské komise určených pro dotační výzvu věnovanou obytným budovám.

Světový den vody 2019 a jeho oslavy v regionech

Světový den vody 2019 a jeho oslavy v regionech

Dne 22. března se koná každoročně Světový den vody (SDV) k připomenutí významu vody a potřeby udržitelného nakládání s vodními zdroji. Mottem SDV 2019 je Leaving no one behinde. 

Češi odevzdali k recyklaci 719 tun světelných zdrojů, zachránili tak před znečištěním 76 Máchových jezer

Češi odevzdali k recyklaci 719 tun světelných zdrojů, zachránili tak před znečištěním 76 Máchových jezer

Díky recyklaci zářivek neuniklo do životního prostředí až 24 kg rtuti, která by teoreticky mohla znečistit vodu v objemu dvou slapských přehrad či 76 Máchových jezer.