Káčko
DTE2019
VODKA

Startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

V Bruselu byla ustavena nová Evropská technologická a inovační platforma pro baterie. V ní došlo spojením soukromých a veřejných činitelů a zástupců z oblasti průmyslu a výzkumu ke konsolidaci průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě.

Konsolidace průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě: startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

ilustrační foto/pixabay

Nová platforma spojuje všechny stupně řetězce tohoto odvětví a jejím cílem je být hnací silou evropských ambicí v oblasti baterií. Snaží se posílit podporu výzkumu a inovací u všech typů bateriových technologií a konsolidovat evropskou průmyslovou základnu pro toto odvětví. Vytváří nové možnosti růstu a nové pracovní příležitosti.

Generální ředitel energetického oddělení Evropské komise Dominique Ristori řekl: „EU nechce být jen spotřebitelem baterií, chce na tomto trhu zaujmout vedoucí postavení. Jedná se o odvětví, jehož hodnota vzroste do roku 2025 až na 250 miliard eur.

Klíčem k tomuto postavení jsou výzkum a inovace. Jsem přesvědčen, že tato nová platforma Evropě pomůže stát se světovým lídrem v oblasti baterií a úložišť.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Ukončíme konečně skládkování v roce 2024 nebo budeme termín prodlužovat do nekonečna?

Ukončíme konečně skládkování v roce 2024 nebo budeme termín prodlužovat do nekonečna?

Takové je ústřední téma 19. ročníku odborné konference Odpady 21, která právě probíhá v olomouckém hotelu Flora. 

Pět křišťálových komínů za projekty roku čeká na nové majitele

Pět křišťálových komínů za projekty roku čeká na nové majitele

Teplárenské sdružení České republiky ocení již posedmnácté Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem. Do užší nominace bylo v pěti kategoriích vybráno 16 projektů. 

Evropská komise Polsku odsouhlasila státní podporu pro nové kogenerační ZEVO

Evropská komise Polsku odsouhlasila státní podporu pro nové kogenerační ZEVO

Evropská komise dnes schválila státní podporu ve výši 54 milionů EUR pro vysoce efektivní kogenerační zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) v polském Olsztyně. Zvýší se výroba elektřiny a tepla, skládkováno bude přibližně o 100 tisíc tun odpadu méně.