Káčko
Ekolamp
EGEXPERT

Startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

V Bruselu byla ustavena nová Evropská technologická a inovační platforma pro baterie. V ní došlo spojením soukromých a veřejných činitelů a zástupců z oblasti průmyslu a výzkumu ke konsolidaci průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě.

Konsolidace průmyslové základny pro výrobu baterií v Evropě: startuje Evropská technologická a inovační platforma pro baterie

ilustrační foto/pixabay

Nová platforma spojuje všechny stupně řetězce tohoto odvětví a jejím cílem je být hnací silou evropských ambicí v oblasti baterií. Snaží se posílit podporu výzkumu a inovací u všech typů bateriových technologií a konsolidovat evropskou průmyslovou základnu pro toto odvětví. Vytváří nové možnosti růstu a nové pracovní příležitosti.

Generální ředitel energetického oddělení Evropské komise Dominique Ristori řekl: „EU nechce být jen spotřebitelem baterií, chce na tomto trhu zaujmout vedoucí postavení. Jedná se o odvětví, jehož hodnota vzroste do roku 2025 až na 250 miliard eur.

Klíčem k tomuto postavení jsou výzkum a inovace. Jsem přesvědčen, že tato nová platforma Evropě pomůže stát se světovým lídrem v oblasti baterií a úložišť.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Práva a povinnosti vlastníka vodovodu nebo kanalizace

Práva a povinnosti vlastníka vodovodu nebo kanalizace

Práva a povinnosti vlastníka vodovodu nebo kanalizace ustanovuje §§ 7, 8 a 9 ZoVaK.

Spalovny odpadu nepředstavují zdravotní rizika, potvrdila britská studie

Spalovny odpadu nepředstavují zdravotní rizika, potvrdila britská studie

Vědci nenalezli žádné spojení mezi vystavením emisím ze spaloven komunálního odpadu a dětskými úmrtími či vrozenými vadami.

V Rotterdamu se neprodané ovoce mění na umělou kůži

V Rotterdamu se neprodané ovoce mění na umělou kůži

V rámci boje proti plýtvání potravinami a snižování dopadu kožedělného průmyslu na životní prostředí mění zakladatelé firmy Fruitleather Rotterdam neprodané ovoce na veganskou kůži.