http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Středočeský kraj chystá řešení dopravní situace v souvislosti se ZEVO Mělník

V souvislosti s uvažovanou výstavbou ZEVO na Mělnicku Krajský úřad Středočeského kraje chystá silniční obchvaty dotčených obcí.

Středočeský kraj chystá řešení dopravní situace v souvislosti se ZEVO Mělník

Foto: Wikimedia Commons/Ivo Lukačovič

Ze záměru, zveřejněného 4.1.2019 na informačním systému EIA a úřední desce kraje, vyplývá, že Krajský úřad Středočeského kraje připravuje nové dopravní řešení v lokalitě Horní Počaply – Dolní Beřkovice – Cítov. Jedná se o katastry Horních Počapel, Křivenic, Dolních Beřkovic, Vliněvsi, Brozánek, Cítova a Býkve.

Oznamovatelem záměru je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace. S novým dopravním řešením se počítá s návazností na plánovanou realizaci ZEVO v elektrárně Mělník.

V oznámení záměru se praví, že předmětem je „jižní a východní obchvat obce Cítov (II/246), rozšíření stávající silnice II/246 mezi obcemi Cítov a Brozánky, rozšíření silnice III/24636 mezi obcemi Cítov a Dolní Beřkovice, novostavba silnice III. třídy mezi silnicí III/24636 a III/24050 zahrnující obchvat obce Horní Počaply.

Součástí záměru je dále nadjezd do ZEVO Mělník a úprava neveřejné komunikace do areálu firmy Rigips s napojením na obchvat obce Horní Počaply. Oznámení hodnotí dílčí variantní řešení napojení sídla Podvlčí v lokalitě Dolní Beřkovice.“

Dotčené obce jsou žádány o neprodlené zveřejnění informace o oznámení a o tom, kdy a kde je možno do oznámení nahlížet na úřední desce. Oznamovatel vítá případné připomínky a doporučení z hlediska vlivu záměru na životní prostředí a veřejné zdraví. Tyto je třeba zaslat do 30 dnů ode dne zveřejnění informace na krajský Odbor životního prostředí a zemědělství.

Zveřejněný záměr a podrobnosti viz: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_STC2200 .


Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz14.01.2019 (09:05)
    No - takže kvůli ZEVO, které občané nechtějí, se navíc bude investovat do obchvatů obcí, které by se jinak nedělaly? Fakt rozumné řešení krajských úředníků. Patrně ten investor ZEVO silně zatlačil. Když to nejde za velké peníze, půjde to za ještě větší peníze.

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens začal nabízet Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pro domy s vlastní výrobou z obnovitelných zdrojů. Lithium-iontové úložiště kombinuje inteligentní a bezpečný energetický management s moderním designem.

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Další dveře byly zabouchnuty před nadějemi západních zemí, že svůj odpad vyhodí v zámoří. Zdá se, že je nejvyšší čas přejít na jiný model.

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

V loňském roce Češi odevzdali k recyklaci 1 645 tun použitých baterií, což v průměru představuje 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Účinnost sběru baterií dosahuje v České republice 45 %. Na recyklaci tedy končí necelá polovina všech baterií, které byly dány do oběhu.