http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Zakladatelé Googlu spouštějí technologickou firmu zaměřenou na skladování elektřiny

Společnost Malta Inc vyvíjí technologii odlišnou od bateriových zásobníků. Mezi investory jsou i Bill Gates a Jeff Bezos.

Zakladatelé Googlu spouštějí technologickou firmu zaměřenou na skladování elektřiny

Foto: Malta Inc

  • Zpravodajství
  • 10.01.2019
  • Martin Rojko / energie-portal.sk / překlad Petr Jarolímek

Původně technologické oddělení Google s názvem X, které je již v současnosti samostatnou dceřinou společností mateřské Alphabet, oznámilo koncem minulého roku vznik společnosti Malta Inc. Jde o firmu vyvíjející technologii skladování energie.

Technologie je založena na skladování energie ve formě teplotního rozdílu mezi horkým a studeným médiem. Používá elektrickou energii na ohřívání solného roztoku a ochlazování nemrznoucí kapaliny. Uskladněná energie podle potřeby ohřívá vzduch kolem chladného prostředí. Takto vytvořená tepelná energie pohání turbínu, která vyrábí elektrickou energii.

Gates investuje do technologie skladování energie

„Fyzika i chemie procesu jsou velmi dobře známé, ale ne malou výzvou je spojit je dohromady do jednoho systému při nákladech a účinnosti, které by přinesly na trh změnu," říká Ramya Swaminathanová, výkonná ředitelka Malta Inc.

Solný roztok se používá i v jiných energetických zařízeních z důvodu schopnosti udržovat teplotu okolo 500 stupňů. Tuto vlastnost využívají například některé solární elektrárny, kde se sluneční paprsky koncentrují do zásobníků se solí.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens začal nabízet Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pro domy s vlastní výrobou z obnovitelných zdrojů. Lithium-iontové úložiště kombinuje inteligentní a bezpečný energetický management s moderním designem.

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Další dveře byly zabouchnuty před nadějemi západních zemí, že svůj odpad vyhodí v zámoří. Zdá se, že je nejvyšší čas přejít na jiný model.

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

V loňském roce Češi odevzdali k recyklaci 1 645 tun použitých baterií, což v průměru představuje 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Účinnost sběru baterií dosahuje v České republice 45 %. Na recyklaci tedy končí necelá polovina všech baterií, které byly dány do oběhu.