http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) při zpracování odpadu

Od 17. srpna 2018 jsou známé závěry o nejlepších dostupných technikách pro nové průmyslové odvětví, konkrétně zpracování odpadu.

Závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) při zpracování odpadu

ilustrační foto/pixabay

  • Publicistika
  • 03.01.2019
  • Katarína Liebscherová, Annamária Tóthová | Dvořák Hager & Partners (překlad Petr Jarolímek)

V Úředním věstníku Evropské unie bylo zveřejněno prováděcí rozhodnutí Komise1, kterým se stanoví závěry o nejlepších dostupných technikách při zpracování odpadu.

Závěry o nejlepších dostupných technikách při zpracování odpadů jsou důležité pro každého, kdo chce získat integrované povolení pro zařízení, které zpracovává odpad, resp. kdo již takové integrovaného povolení má.

Závěry o nejlepších dostupných technikách

Přijetí závěrů o nejlepších dostupných technikách (dále jako "závěry o BAT") předpokládá směrnice o průmyslových emisích2, s cílem určit nejlepší dostupné techniky a omezit nerovnováhu v rámci EU, pokud jde o úroveň znečištění z průmyslových činností.

Závěry o BAT jsou dokument, který obsahuje části referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách3se závěry o nejlepších dostupných technikách, jejich popis, informace k hodnocení jejich použitelnosti, úrovně emisí spojené s nejlepšími dostupnými technikami, související monitorování, související úrovně spotřeby a případně s relevantními opatřeními na sanaci lokality4.


 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Chytrá města: vize se začínají naplňovat

Chytrá města: vize se začínají naplňovat

Vize chytrých měst se naplňuje ne tehdy, když chudí začínají jezdit osobními vozy, nýbrž když bohatí začínají jezdit městskou hromadnou dopravou. Uvedenými slovy popsal starosta kolumbijského hlavního města Bogoty svou představu o tzv. smart cities.

Jak neplýtvat potravinami v domácnosti I.

Jak neplýtvat potravinami v domácnosti I.

Každý rok se celosvětově vyhodí 1,3 miliardy tun jídla. Jedná se o 45 % vypěstovaného ovoce a zeleniny, 35 % ryb a mořských plodů, 30 % obilovin, 20 % mléčných výrobků a stejné množství masa. Každý Čech vyhodí průměrně okolo 80 kg potravin ročně, což odpovídá částce zhruba 20 tisíc Kč.

Plasty: Situace v Evropě je neradostná

Plasty: Situace v Evropě je neradostná

V období 1965-2015 zaznamenaly plasty v globálním měřítku nejvyšší dynamiku růstu průměrné roční spotřeby o 6,4 %.