Reachspektrum
DTE2019
VODKA

Závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) při zpracování odpadu

Od 17. srpna 2018 jsou známé závěry o nejlepších dostupných technikách pro nové průmyslové odvětví, konkrétně zpracování odpadu.

Závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) při zpracování odpadu

ilustrační foto/pixabay

  • Publicistika
  • 03.01.2019
  • Katarína Liebscherová, Annamária Tóthová | Dvořák Hager & Partners (překlad Petr Jarolímek)

V Úředním věstníku Evropské unie bylo zveřejněno prováděcí rozhodnutí Komise1, kterým se stanoví závěry o nejlepších dostupných technikách při zpracování odpadu.

Závěry o nejlepších dostupných technikách při zpracování odpadů jsou důležité pro každého, kdo chce získat integrované povolení pro zařízení, které zpracovává odpad, resp. kdo již takové integrovaného povolení má.

Závěry o nejlepších dostupných technikách

Přijetí závěrů o nejlepších dostupných technikách (dále jako "závěry o BAT") předpokládá směrnice o průmyslových emisích2, s cílem určit nejlepší dostupné techniky a omezit nerovnováhu v rámci EU, pokud jde o úroveň znečištění z průmyslových činností.

Závěry o BAT jsou dokument, který obsahuje části referenčního dokumentu o nejlepších dostupných technikách3se závěry o nejlepších dostupných technikách, jejich popis, informace k hodnocení jejich použitelnosti, úrovně emisí spojené s nejlepšími dostupnými technikami, související monitorování, související úrovně spotřeby a případně s relevantními opatřeními na sanaci lokality4.


 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Jak nestabilní výkon větrných elektráren ovlivňuje ceny elektřiny

Jak nestabilní výkon větrných elektráren ovlivňuje ceny elektřiny

Větrná energie byla po hnědém uhlí loni druhým největším zdrojem elektřiny v Německu. Dvě události v prosinci ukázaly, s čímž je třeba v budoucnu počítat a proč jsou důležité technologie skladování.

Voda: Nová legislativa je nepropracovaná a nesystematická

Voda: Nová legislativa je nepropracovaná a nesystematická

Zákon číslo 113/2018 Sb. poté, co nabyl účinnosti, vzbudil v oboru vodárenství negativní ohlasy. Nová legislativa mimo jiné nařizuje provozovatelům odlehčovacích komor na čistírnách odpadních vod nové platné vodopravní povolení pro vypouštění odpadních vod do vod povrchových.

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

Plány se týkají výstavby nového Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) na volném pozemku u elektrárny South Humber Bank.