http://www.dhplegal.com/
Ekolamp
EGEXPERT

Britská vláda se snaží komplexně řešit problematiku potravinového odpadu

Pilotní projekt má za cíl do roku 2030 přerozdělit přebytky jídla a zamezit, aby zbytky potravin končily jako odpad na skládkách.

Britská vláda se snaží komplexně řešit problematiku potravinového odpadu

ilustrační foto/pixabay

  • Zpravodajství
  • 02.01.2019
  • Helen Pidd / The Guardian / překlad Petr Jarolímek

Vláda Spojeného království ve snaze řešit problém s každoročně vyhozenými 250 miliony jídel jmenovala garanta přes problematiku potravinového odpadu.

Ben Elliot, filantrop a spoluzakladatel skupiny životního stylu Quintessentially, bude mít za cíl pomoci vládě do roku 2030 eliminovat plýtvání potravinami, končícími jinak na skládkách.

Do neplacené, dobrovolnické funkce byl jmenován Michaelem Govem, ministrem životního prostředí, který označil plýtvání potravinami za „ekonomický, environmentální a morální skandál.“

Gove uvedl, že Elliotovým prvním úkolem bude dohlížet na Fond pro potravinové odpady, pilotní projekt za 15 milionů liber, který přerozdělí nadbytky potravin.

Bude spolupracovat s podniky a dalšími zainteresovanými subjekty z maloobchodních, výrobních, pohostinských a potravinářských služeb a podpoří tím rovněž záměr vlády zavést povinné cíle snižování odpadů z potravin a povinnost přerozdělovat.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens uvádí na trh bateriový systém pro rodinné domy

Siemens začal nabízet Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pro domy s vlastní výrobou z obnovitelných zdrojů. Lithium-iontové úložiště kombinuje inteligentní a bezpečný energetický management s moderním designem.

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Indie kráčí ve šlépějích Číny, zakazuje dovoz plastového odpadu

Další dveře byly zabouchnuty před nadějemi západních zemí, že svůj odpad vyhodí v zámoří. Zdá se, že je nejvyšší čas přejít na jiný model.

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

Češi loni vytřídili a k recyklaci předali 1 645 tun baterií

V loňském roce Češi odevzdali k recyklaci 1 645 tun použitých baterií, což v průměru představuje 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Účinnost sběru baterií dosahuje v České republice 45 %. Na recyklaci tedy končí necelá polovina všech baterií, které byly dány do oběhu.