Reachspektrum
DTE2019
VODKA

Britská vláda se snaží komplexně řešit problematiku potravinového odpadu

Pilotní projekt má za cíl do roku 2030 přerozdělit přebytky jídla a zamezit, aby zbytky potravin končily jako odpad na skládkách.

Britská vláda se snaží komplexně řešit problematiku potravinového odpadu

ilustrační foto/pixabay

  • Zpravodajství
  • 02.01.2019
  • Helen Pidd / The Guardian / překlad Petr Jarolímek

Vláda Spojeného království ve snaze řešit problém s každoročně vyhozenými 250 miliony jídel jmenovala garanta přes problematiku potravinového odpadu.

Ben Elliot, filantrop a spoluzakladatel skupiny životního stylu Quintessentially, bude mít za cíl pomoci vládě do roku 2030 eliminovat plýtvání potravinami, končícími jinak na skládkách.

Do neplacené, dobrovolnické funkce byl jmenován Michaelem Govem, ministrem životního prostředí, který označil plýtvání potravinami za „ekonomický, environmentální a morální skandál.“

Gove uvedl, že Elliotovým prvním úkolem bude dohlížet na Fond pro potravinové odpady, pilotní projekt za 15 milionů liber, který přerozdělí nadbytky potravin.

Bude spolupracovat s podniky a dalšími zainteresovanými subjekty z maloobchodních, výrobních, pohostinských a potravinářských služeb a podpoří tím rovněž záměr vlády zavést povinné cíle snižování odpadů z potravin a povinnost přerozdělovat.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Kvůli zhoršenému ovzduší Veolia omezila některé práce, dodávky tepla nejsou ohroženy

Kvůli zhoršenému ovzduší Veolia omezila některé práce, dodávky tepla nejsou ohroženy

Moravskoslezský kraj trápí vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší v důsledku nepříznivých rozptylových podmínek. Podniky musely zastavit či omezit některé činnosti, aby pomohly snížit vliv průmyslu a zlepšit kvalitu ovzduší.

Zelené firmy slaví 11 let. V Česku jich najdeme přes 2 tisícovky

Zelené firmy slaví 11 let. V Česku jich najdeme přes 2 tisícovky

Je tomu už 11 let, co začaly české společnosti bojovat o přívlastek „zelené firmy“. Stejnojmenný projekt, který začal nápadem zefektivnění sběru a recyklace elektrozařízení ve firmách, čítá aktuálně na 2 200 registrovaných subjektů.

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Přípravy na letošní mezinárodní vodohospodářskou výstavu VODOVODY – KANALIZACE vrcholí. Zájemci o výstavní plochu za zvýhodněnou cenu mají už jen několik dnů.