Reachspektrum
DTE2019
EGEXPERT

Recyklovat vodu je nezbytné

Na italském mezinárodním veletrhu Ecomondo byly k vidění i technologie zabývající se úpravou vody, jejím čištěním a opětovným využíváním. Přinášíme rozhovor s jediným českým vystavovatelem této sekce.

Recyklovat vodu je nezbytné

redakce

Na italský veletrh se mezi vystavovatele dostala i společnost IN-EKO TEAM s.r.o., která je na trhu více než 20 let a zabývá se čištěním odpadních vod a průmyslových vod. Zaměřuje se především na výrobu vodohospodářských zařízení z nerezavějící oceli, zejména pro čistírny odpadních vod.

Vlajkovou lodí společnosti jsou Mikrosítové bubnové filtry, které na veletrhu vystavovala. Filtry IN-EKA jsou využívány nejen na čistírnách odpadních vod, ale také v různých průmyslových oblastech, například v potravinářství, papírenském průmyslu, či v plastovém průmyslu.

„I na rybích farmách, v Zoologických zahradách nebo jatkách,“ říká Eva Komárková, jednatelka společnosti a dodává: „Provozujeme filtraci vody všude tam, kde je potřeba z vody odstranit jemné pevné částice bez použití chemie a následně je možné její opětovné využití.“

Své produkty dodávají i čistírnám odpadních vod, kde vodu čistí od hrubých nečistot jako poslední stupeň filtrace nebo-li terciární filtrace. Jejich zákazníky nejsou jen municipality, ale i podniky, které využívají služeb IN-EKA na čištění odpadní vody, kterou dále disponují při výrobě. A nejenom to, firma je schopna zákazníkovi dodat i komplexní řešení, tzv. řešení na klíč.

Produkce společnosti putuje i do zahraničí. „Jedná se zhruba o 65 % a zrovna v tuto chvíli pracujeme na několika významných zahraničních projektech“, vysvětluje Eva Komárková. V plánu je rozšířit zahraniční obchod i na východní část. Za sebou mají projekty do Mexika, Číny, Egypta i Kanárských ostrovů. „Je toho hodně,“ říká jednatelka společnosti.

Obnova vodních zdrojů začíná být s prodlužujícím se suchem čím dál větším tématem a i legislativa bude směřovat tímto směrem. A právě takovéto technologie, jako má IN-EKO, by mohly být pro recyklaci vhodné.

Jejich filtrace vodu předpřipravuje na vyčištění, tzn. že ji zbaví od veškerých pevných nečistot. „Jsme schopni filtrovat od 10 mikronů, u těchto bubnových od 20 mikronů. Záleží na požadavku zákazníka a na charakteru odpadní vody, doplňuje Eva Komárková.

Na veletrhu se společnost prezentuje především proto, aby se více představila italskému trhu. „Jsme zde jedni z mála českých vystavovatelů,“ říká jednatelka IN-EKO TEAM s.r.o. a pokračuje: Chceme představit naše produkty a služby a to, že jsme schopni nabídnout zařízení s vysokou přidanou hodnotou.

Na italském trhu máme již mnoho dobrých instalací a je naším zájmem zde prohloubit naše aktivity. Věříme, že během tohoto veletrhu nalezneme nové potencionální zákazníky a obchodní partnery.


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Jak nestabilní výkon větrných elektráren ovlivňuje ceny elektřiny

Jak nestabilní výkon větrných elektráren ovlivňuje ceny elektřiny

Větrná energie byla po hnědém uhlí loni druhým největším zdrojem elektřiny v Německu. Dvě události v prosinci ukázaly, s čímž je třeba v budoucnu počítat a proč jsou důležité technologie skladování.

Voda: Nová legislativa je nepropracovaná a nesystematická

Voda: Nová legislativa je nepropracovaná a nesystematická

Zákon číslo 113/2018 Sb. poté, co nabyl účinnosti, vzbudil v oboru vodárenství negativní ohlasy. Nová legislativa mimo jiné nařizuje provozovatelům odlehčovacích komor na čistírnách odpadních vod nové platné vodopravní povolení pro vypouštění odpadních vod do vod povrchových.

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

Plány se týkají výstavby nového Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) na volném pozemku u elektrárny South Humber Bank.