http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Washington DC má nejpozději od roku 2032 zásobovat elektřina pouze z obnovitelných zdrojů

Washingtonská radnice schválila minulý týden rozhodnutí o tom, že bude od roku 2032 vyžadovat po dodavatelích energie, aby elektřina pocházela ze 100% z obnovitelných zdrojů.

Washington DC má nejpozději od roku 2032 zásobovat elektřina pouze z obnovitelných zdrojů

ilustrační foto/pixabay

  • Aktuality
  • 06.12.2018
  • oEnergetice.cz - Jan Kroneisl

Nařízení, které radnice přijala, zahrnuje vytvoření několika programů na zvyšování energetické účinnosti, přenos a distribuci elektřiny a měření snížení emisí skleníkových plynů. Součástí ambiciózního cíle je, aby minimálně 5,5 % z dodané elektřiny pocházelo ze solárních zdrojů.

Dceřiná společnost firmy Exelon, Potomac Electric Power, která je dodavatelem elektřiny v hlavním městě USA a v okolí Marylandu, bude mít nastavené požadavky na dodanou energii tak, aby minimálně 17,5 % elektřiny pocházelo z OZE s certifikátem Tier 1, 0,5 % elektřiny má disponovat certifikátem Tier 2 a aby již v roce 2019 minimálně 1,85 % dodané elektřiny pocházelo ze solárních zdrojů.

Podíl elektřiny pocházející ze solárních zdrojů má rovnoměrně narůstat až do roku 2041, kdy má dosáhnout 10 %. Od července 2019 bude každý půlrok zveřejňován aktuální podíl solárních zdrojů na výrobě elektřiny.

Zároveň radní odhlasovali, že od roku 2045 bude vyžadováno, aby veškerá MHD a soukromé vozy ve městě byly bezemisní. Nařízení ovšem ponechává prostor pro dodavatele elektřiny, aby si případné ztráty kompenzoval na svých zákaznících.

Nyní půjde návrh ještě jednou ke schválení 18. prosince, potom ho musí podepsat starosta Tony Clifford. Ten ovšem již dříve vyjádřil podporu solární energetice, a proto se očekává, že návrh podepíše.

Zároveň jelikož Washington DC není samostatný stát, má prezident a kongres právo veta. Konečné slovo, jakým směrem se bude ubírat energetika v hlavním městě USA, bude mít prezident Trump.

Zdroj: oenergetice.cz


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Plzeňský kraj: Úspory energií v bytových domech díky IROP

Plzeňský kraj: Úspory energií v bytových domech díky IROP

Integrovaný regionální operační program nabízí v rámci výzvy č. 78 dotace na opatření vedoucí k úspoře energií v bytových domech.

Temelín investuje 1,5 miliardy a soustředí se na efektivitu provozu

Temelín investuje 1,5 miliardy a soustředí se na efektivitu provozu

Přestože je Temelín nejnovější jadernou lokalitou v Evropě, bude i nadále pokračovat v modernizaci a dalším posilování bezpečnosti. Soustředí se také na obnovu povolení pro provoz po roce 2020, efektivitu a úspory energií.

Pražské vodovody a kanalizace dostaly od inspektorů ČIŽP pokutu 400 tisíc korun

Pražské vodovody a kanalizace dostaly od inspektorů ČIŽP pokutu 400 tisíc korun

Firma provozovala své zařízení Kalové hospodářství Drasty v okrese Praha-východ bez platného povolení.