MŽP
DTE2019
EGEXPERT

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

V rámci konference Povinnosti v podnikové ekologii zhodnotil práci podnikového ekologa Václav Kuncl – lektor a auditor v oblasti životního prostředí společnosti Inisoft, s.r.o.

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

Průmyslová ekologie

"Podnikový ekolog musí mít přehled o povinnostech v rámci legislativy. Nejen té národní, ale i evropské, popřípadě regionální. Za všechny složky životního prostředí. Nikoli pouze za odpady,“ otevřel svou řeč Václav Kuncl.

Kromě odpadového hospodářství je nutné, aby se podnikový ekolog zabýval i ovzduším, ochranou vod, integrovanou agendou a především chemickými látkami. „Chemie je středobodem dění. O chemii se opíráme při hodnocení odpadů, opíráme se o ní ve vodách v ovzduší, opíráme se o ní u prevence závažných havárií, zkrátka chemie nás provází celým systémem,“ uvádí Václav Kuncl.

Malé, nevýrobní nebo třeba účetní firmy také řeší podnikovou ekologii. Byť je malá. I malé výrobní firmy musí řešit podnikovou ekologii, ale všechny tyto společnosti vlastního ekologa samozřejmě nemají. Ty to řeší prostřednictvím externích ekologů – dodavatelů služeb. Velké podniky své ekology mají a třeba jich mají více, dle zaměření.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Rozvoj elektromobility má řadu problematických bodů, které bude nutné vyřešit. Je potřeba vytvořit odpovídající infrastrukturu, upravit ceny vozidel, aby byly dostupnější a chybí zpracovatelské kapacity na likvidaci baterií. Obrátili jsme se proto na Iva Hykyše, který má na starosti elektromobilitu ve společnosti Siemens, a položili mu pár otázek.

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Od roku 2024 na nás čeká povinnost separovat textil. Zdá se, že pokud do té doby nebudeme mít vyřešeno, co s ním lokálně dělat, budeme mít velký problém. Evropa i ostatní kontinenty jsou už nyní textilem přehlceny, není jej kam vozit a na koho přehazovat odpovědnost. To, co se děje s plastem, nás velmi brzy čeká i s textilem.

Máme všechno, mějme i rozum

Máme všechno, mějme i rozum

Blíží se Vánoce. Čas, kdy se plní kasy obchodníků a lidé skupují kvanta potravin, dekorací a všemožných výrobků, kterými chtějí obdarovat své blízké.