http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

V rámci konference Povinnosti v podnikové ekologii zhodnotil práci podnikového ekologa Václav Kuncl – lektor a auditor v oblasti životního prostředí společnosti Inisoft, s.r.o.

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

Průmyslová ekologie

"Podnikový ekolog musí mít přehled o povinnostech v rámci legislativy. Nejen té národní, ale i evropské, popřípadě regionální. Za všechny složky životního prostředí. Nikoli pouze za odpady,“ otevřel svou řeč Václav Kuncl.

Kromě odpadového hospodářství je nutné, aby se podnikový ekolog zabýval i ovzduším, ochranou vod, integrovanou agendou a především chemickými látkami. „Chemie je středobodem dění. O chemii se opíráme při hodnocení odpadů, opíráme se o ní ve vodách v ovzduší, opíráme se o ní u prevence závažných havárií, zkrátka chemie nás provází celým systémem,“ uvádí Václav Kuncl.

Malé, nevýrobní nebo třeba účetní firmy také řeší podnikovou ekologii. Byť je malá. I malé výrobní firmy musí řešit podnikovou ekologii, ale všechny tyto společnosti vlastního ekologa samozřejmě nemají. Ty to řeší prostřednictvím externích ekologů – dodavatelů služeb. Velké podniky své ekology mají a třeba jich mají více, dle zaměření.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

S Petrem Cingrem o chemii

S Petrem Cingrem o chemii

Obor, bez kterého si život člověka v moderní době nelze představit, měl donedávna nelichotivé renomé. Chemie je přitom všude, kam se podíváme. O problémech, ale také úspěších chemického průmyslu jsme si promluvili s prezidentem Svazu chemického průmyslu České republiky Petrem Cingrem.

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Otázky tohoto typu řešila moderovaná debata Spotřebitelského fóra nazvaná Zálohování PET lahví očima (nejen) spotřebitele, která se konala 20.2.2019 v prostorách kavárny SmetanaQ. Moderátorem byl pan Kryštof Kruliš, předseda správní rady Spotřebitelského fóra, které celou akci pořádalo.

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Nezávislost na fosilních surovinách pravděpodobně nebude způsobena jedním velkým objevem, ale uskuteční se postupnými kroky.