Ecomondo
Ekolamp
VODKA

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

V rámci konference Povinnosti v podnikové ekologii zhodnotil práci podnikového ekologa Václav Kuncl – lektor a auditor v oblasti životního prostředí společnosti Inisoft, s.r.o.

Práce podnikového ekologa není jen o odpadech

Průmyslová ekologie

"Podnikový ekolog musí mít přehled o povinnostech v rámci legislativy. Nejen té národní, ale i evropské, popřípadě regionální. Za všechny složky životního prostředí. Nikoli pouze za odpady,“ otevřel svou řeč Václav Kuncl.

Kromě odpadového hospodářství je nutné, aby se podnikový ekolog zabýval i ovzduším, ochranou vod, integrovanou agendou a především chemickými látkami. „Chemie je středobodem dění. O chemii se opíráme při hodnocení odpadů, opíráme se o ní ve vodách v ovzduší, opíráme se o ní u prevence závažných havárií, zkrátka chemie nás provází celým systémem,“ uvádí Václav Kuncl.

Malé, nevýrobní nebo třeba účetní firmy také řeší podnikovou ekologii. Byť je malá. I malé výrobní firmy musí řešit podnikovou ekologii, ale všechny tyto společnosti vlastního ekologa samozřejmě nemají. Ty to řeší prostřednictvím externích ekologů – dodavatelů služeb. Velké podniky své ekology mají a třeba jich mají více, dle zaměření.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Jak funguje systém zpětného odběru fotovoltaiky, systém jeho finacování a jak probíhá recyklace nebo ekologická likvidace panelů? Zeptali jsme se zástupců kolektivního systému ASEKOL, do jehož kompetence zmíněná problematika spadá.

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Veškerý odpad vzniklý na palubě linky QF739 létající ze Sydney do Adelaide, týmu „Green Team“ společnosti Qantas, bude likvidován pomocí kompostu, opětovného použití nebo recyklace.

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Podle studie OSN ke globálním megatrendům z loňského roku bylo za posledních 50 let zaregistrováno více než 100 miliónů nových organických a anorganických látek. Jestliže v roce 1965 bylo tempo registrací 2,5 minuty, v roce 2016 se interval zkrátil na 1,4 sekundy.