http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Schyluje se. Je opravdu zajímavé sledovat ten boj o poplatky. Ponechme stranou fakt, že máme jedno z nejlevnějších a nejhorších odpadových hospodářství s komunálním odpadem v moderní Evropě a podívejme se, co stačí dělat, abychom zůstali 100 let za opicemi a ničili si životní prostředí. Jen aby skládkařům zůstali tučné zisky.

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Průmyslová ekologie

V Česku vršíme odpad kolem měst do obrovských kopců,  házíme jej do lesů, do jam v krajině a je nám to jedno. Co v těch kopcích je, nikdo neví. Víme jen, že se z nich uvolňuje obrovské množství metanu, což nikoho nezajímá, protéká z nich do země něco jedovatého, což také nikoho nezajímá, když hoří, uvolňuje se bůhvíco, ale to také nikoho nevzrušuje. Tak to je a bude.

Běda, jak s tím budete dělat něco jiného! Zdražit? Nene. To přeci starostové nedopustí. A pokud je jim to jedno, tak jim to narýsujeme! A tak ČAOH sedne ke stolu, napíše dopis a nechá ho podepsat tou správnou rukou. Máme zmáklé to vedení slabšího a méně početného seskupení obcí, takže podpis a šup s tím na vládu a všechna nádraží. Je to hlas starostů, páni politici!

Vedení většího a silnějšího seskupení obcí sebou tak jednoduše cloumat nechce nechat. No tak sedneme a napíšeme dopis za starosty. Ty zamotivujeme podepsat jej a odeslat na vedení onoho silnějšího seskupení. To by bylo, aby se nelekli, když je to vůle starostů. Všech starostů!

No a pak přijdou s referendem skládkaři z Arniky a Duhy. Naservírují postiženému obyvatelstvu svou pravdu o smrtelném nebezpečí zařízení na energetické využití odpadu, pořádně lid zmasírují a vymodelují, a když je práce hotova, nastupuje smrtící nástroj: referendum. To pak sice tápe, dokopat lid k podpisu není legrace, takže účast není ani poloviční, ale peníze na to máme, čas taky, protože nic jiného neděláme, tak aspoň ta hrstka ukecaných přijde a podepíše.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Na domácí separaci je třeba dbát

Na domácí separaci je třeba dbát

Ne nadarmo se říká, že co se v mládí naučíš, v stáří jako když najdeš. Je také pravdou, že kvalita i kvantita domácí separace přichází z podnětu dětí. A tak jeden pohled středoškoláka přinášíme.

Legislativa k odpadním plastům ignoruje fakta

Legislativa k odpadním plastům ignoruje fakta

Průmyslová ekologie publikovala dne 14.1.2019 autorův článek „Německý úřední šiml falešně zařehtal k recyklovatelnosti pěnového polystyrenu", v němž se zabývá problematikou recyklovatelnosti.

Britské město používá k pouličnímu osvětlení psí výkaly!

Britské město používá k pouličnímu osvětlení psí výkaly!

Pouliční osvětlení využívající bioplyn získaný přeměnou psích výkalů je 100% lokální: cirkulární nápad, který v současnosti hýbe malým městem na západě Anglie. Majitelé psů vkládají psí exkrementy pákou do uzavřené nádrže, což je anaerobní reaktor zhruba o velikosti pračky.