MŽP
DTE2019
EGEXPERT

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Schyluje se. Je opravdu zajímavé sledovat ten boj o poplatky. Ponechme stranou fakt, že máme jedno z nejlevnějších a nejhorších odpadových hospodářství s komunálním odpadem v moderní Evropě a podívejme se, co stačí dělat, abychom zůstali 100 let za opicemi a ničili si životní prostředí. Jen aby skládkařům zůstali tučné zisky.

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Průmyslová ekologie

V Česku vršíme odpad kolem měst do obrovských kopců,  házíme jej do lesů, do jam v krajině a je nám to jedno. Co v těch kopcích je, nikdo neví. Víme jen, že se z nich uvolňuje obrovské množství metanu, což nikoho nezajímá, protéká z nich do země něco jedovatého, což také nikoho nezajímá, když hoří, uvolňuje se bůhvíco, ale to také nikoho nevzrušuje. Tak to je a bude.

Běda, jak s tím budete dělat něco jiného! Zdražit? Nene. To přeci starostové nedopustí. A pokud je jim to jedno, tak jim to narýsujeme! A tak ČAOH sedne ke stolu, napíše dopis a nechá ho podepsat tou správnou rukou. Máme zmáklé to vedení slabšího a méně početného seskupení obcí, takže podpis a šup s tím na vládu a všechna nádraží. Je to hlas starostů, páni politici!

Vedení většího a silnějšího seskupení obcí sebou tak jednoduše cloumat nechce nechat. No tak sedneme a napíšeme dopis za starosty. Ty zamotivujeme podepsat jej a odeslat na vedení onoho silnějšího seskupení. To by bylo, aby se nelekli, když je to vůle starostů. Všech starostů!

No a pak přijdou s referendem skládkaři z Arniky a Duhy. Naservírují postiženému obyvatelstvu svou pravdu o smrtelném nebezpečí zařízení na energetické využití odpadu, pořádně lid zmasírují a vymodelují, a když je práce hotova, nastupuje smrtící nástroj: referendum. To pak sice tápe, dokopat lid k podpisu není legrace, takže účast není ani poloviční, ale peníze na to máme, čas taky, protože nic jiného neděláme, tak aspoň ta hrstka ukecaných přijde a podepíše.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Workshop České plastikářské platformy zacílil na chemickou recyklaci

Workshop České plastikářské platformy zacílil na chemickou recyklaci

Dne 27.11.2018 proběhl v Lázních Bohdaneč workshop k recyklaci plastů v rámci cirkulární ekonomiky.

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Rozvoj elektromobility má řadu problematických bodů, které bude nutné vyřešit. Je potřeba vytvořit odpovídající infrastrukturu, upravit ceny vozidel, aby byly dostupnější a chybí zpracovatelské kapacity na likvidaci baterií. Obrátili jsme se proto na Iva Hykyše, který má na starosti elektromobilitu ve společnosti Siemens, a položili mu pár otázek.

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Od roku 2024 na nás čeká povinnost separovat textil. Zdá se, že pokud do té doby nebudeme mít vyřešeno, co s ním lokálně dělat, budeme mít velký problém. Evropa i ostatní kontinenty jsou už nyní textilem přehlceny, není jej kam vozit a na koho přehazovat odpovědnost. To, co se děje s plastem, nás velmi brzy čeká i s textilem.