Ecomondo
Ekolamp
VODKA

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Schyluje se. Je opravdu zajímavé sledovat ten boj o poplatky. Ponechme stranou fakt, že máme jedno z nejlevnějších a nejhorších odpadových hospodářství s komunálním odpadem v moderní Evropě a podívejme se, co stačí dělat, abychom zůstali 100 let za opicemi a ničili si životní prostředí. Jen aby skládkařům zůstali tučné zisky.

Srdnatí podporovatelé nebezpečného skládkování Arnika a Duha s ideologickým vůdcem České asociace odpadového hospodářství ČAOH kácí les, až lítají třísky.

Průmyslová ekologie

V Česku vršíme odpad kolem měst do obrovských kopců,  házíme jej do lesů, do jam v krajině a je nám to jedno. Co v těch kopcích je, nikdo neví. Víme jen, že se z nich uvolňuje obrovské množství metanu, což nikoho nezajímá, protéká z nich do země něco jedovatého, což také nikoho nezajímá, když hoří, uvolňuje se bůhvíco, ale to také nikoho nevzrušuje. Tak to je a bude.

Běda, jak s tím budete dělat něco jiného! Zdražit? Nene. To přeci starostové nedopustí. A pokud je jim to jedno, tak jim to narýsujeme! A tak ČAOH sedne ke stolu, napíše dopis a nechá ho podepsat tou správnou rukou. Máme zmáklé to vedení slabšího a méně početného seskupení obcí, takže podpis a šup s tím na vládu a všechna nádraží. Je to hlas starostů, páni politici!

Vedení většího a silnějšího seskupení obcí sebou tak jednoduše cloumat nechce nechat. No tak sedneme a napíšeme dopis za starosty. Ty zamotivujeme podepsat jej a odeslat na vedení onoho silnějšího seskupení. To by bylo, aby se nelekli, když je to vůle starostů. Všech starostů!

No a pak přijdou s referendem skládkaři z Arniky a Duhy. Naservírují postiženému obyvatelstvu svou pravdu o smrtelném nebezpečí zařízení na energetické využití odpadu, pořádně lid zmasírují a vymodelují, a když je práce hotova, nastupuje smrtící nástroj: referendum. To pak sice tápe, dokopat lid k podpisu není legrace, takže účast není ani poloviční, ale peníze na to máme, čas taky, protože nic jiného neděláme, tak aspoň ta hrstka ukecaných přijde a podepíše.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Při sběru a recyklaci fotovoltaických panelů je nutné odlišit panely „staré“ a „nové“

Jak funguje systém zpětného odběru fotovoltaiky, systém jeho finacování a jak probíhá recyklace nebo ekologická likvidace panelů? Zeptali jsme se zástupců kolektivního systému ASEKOL, do jehož kompetence zmíněná problematika spadá.

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Qantas provozuje první bezodpadovou leteckou linku

Veškerý odpad vzniklý na palubě linky QF739 létající ze Sydney do Adelaide, týmu „Green Team“ společnosti Qantas, bude likvidován pomocí kompostu, opětovného použití nebo recyklace.

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Vědci řeší inovace v segmentu plastů

Podle studie OSN ke globálním megatrendům z loňského roku bylo za posledních 50 let zaregistrováno více než 100 miliónů nových organických a anorganických látek. Jestliže v roce 1965 bylo tempo registrací 2,5 minuty, v roce 2016 se interval zkrátil na 1,4 sekundy.